پوشش واکسیناسیون کادر درمان خراسان جنوبی کامل شد

بیرجند - ایرنا - دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا خراسان جنوبی گفت: پوشش واکسیناسیون کادر درمان این استان به صد درصد نزدیک شده است و برای اغلب افرادی که تمایل به تزریق واکسن کرونا داشتند، واکسیناسیون را انجام دادیم.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، غلامرضا شریف‌زاده افزود: تاکنون ۱۶ هزار و ۸۵۵ دوز از واکسن‌های اسپوتنیک، بهارات، سینوفارم و آسترازنکا را دریافت کردیم که از این تعداد ۹ هزار و ۸۸۷ دوز به افراد واجد شرایط براساس برنامه راهبردی در گروه‌های اول و دوم تزریق شد.

وی تعداد کل افرادی که تاکنون یک نوبت واکسن کرونا را دریافت کردند، ۸ هزار و ۵۸ نفر اعلام کرد و گفت: ۲ هزار و ۳۳۳ نفر واکسن اسپوتنیک نوبت اول، ۶۵۰ نفر واکسن بهارات نوبت اول، هزار و ۲۲۲ نفر سینوفارم نوبت اول و ۳ هزار و ۸۵۳ نفر واکسن آسترازنکا نوبت اول را دریافت کردند.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا خراسان جنوبی اظهار داشت: تقریبا پوشش واکسیناسیون کادر درمان به صد درصد نزدیک شده است و در حوزه بهداشت نیز تا پایان هفته آینده کسانی که تمایل به واکسیناسیون داشته باشند، واکسیناسیون آنان را کامل خواهیم کرد.

وی افزود: واکسیناسیون سالمندان هم که هفته جاری شروع شد، هفته آینده ادامه پیدا خواهد کرد و ابتدا گروه سنی بالای ۸۰ سال و بعد از آن گروه سنی پایین‌تر در دستور کار تلقیح واکسن قرار خواهد گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha