۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۰۲
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84317591
۱ نفر

برچسب‌ها

مرگ تدریجی سیاست‌های ضد مهاجرتی ترامپ

تهران- ایرنا- جو بایدن رییس جمهوری امریکا در بدو ورود به کاخ سفید به شدت با سیاست های ضد مهاجرتی ترامپ مخالفت کرد و با گذشت ۱۱۰ روز از آغاز دولت وی روز به روز سیاست‌های غیرمنطقی دولت پیشین در قبال مهاجران کم رنگ‌تر می‌شوند.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا، دولت بایدن در سه ماه گذشته اقداماتی در حذف سیاست های ضد مهاجرتی ترامپ از جمله متوقف کردن ساخت دیوار مرزی مکزیک، لغو محدودیت‌های ورود دانشجویان خارجی به ایالات متحده انجام داده است.

شبکه یوس ای تو دی به نقل از وزارت امنیت داخلی آمریکا گزارش داد که دولت بایدن این هفته کودکان و والدینی که با سیاست های مهاجرتی ترامپ از هم جدا شده بودند را دوباره به یکدیگر خواهد رساند.

الخاندور مایورکاس وزیر امنیت داخلی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که گروه ویژه پیوستن به خانواده شبانه روز در سراسر کشور مشاوره با خانواده ها و شرکای خارجی ما در حال رسیدگی به سیاست جدایی بی رحمانه فرزندان از والدین در دولت قبلی است.

مایورکاس افزود: امروز تنها آغاز کار است، ما در حال پیوستن فرزندان به اولین گروه خانواده ها هستیم، بسیاری دیگر از خانواده ها به دنبال آنها می آیند و ما اهمیت تأمین ثبات و منابع مورد نیاز این خانواده ها را درک می کنیم.

بر اساس سیاست ضد مهاجرتی "تحمل صفر" ترامپ، برای کاهش مهاجرت پناهجویان به خاک آمریکا کودکان در مرز ایالات متحده و مکزیک از خانواده های خود جدا می شدند.

با افزایش انتقادها در مورد سیاست های مهاجرتی، ترامپ از این روند دفاع و تاکید کرد از آنجا که نمی‌شود بچه‌ها را با همراهان بزرگسالشان به زندان فرستاد، مجبوریم آن‌ها را از بزرگ‌ترها جدا کنیم.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha