۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۱۱
کد خبرنگار: 2585
کد خبر: 84317551
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بارسلونا با چالش متوقف کردن گل های خورده روبرو است

مادرید- ایرنا- در حالی که چهار بازی تا پایان لا لیگای اسپانیا و تنها ۵ روز برای دوئل مهم تیم بارسلونا در مقابل آتلتیکو مادرید باقی‌ مانده ، بارسا با مشکل و چالش چگونگی‌ متوقف کردن گل های خورده روبرو است .

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه موندو دپورتیوو ، پس از پایان دیدار بارسلونا در مقابل تیم والنسیا که با نتیجه ۲ بر ۳ به نفع بارسا خاتمه یافت ، «جرارد پیکه» مدافع بارسلونا و «آلفرد شرودر» مربی‌ دوم تیم ، اعتراف کردند که اگر تیم بارسلونا می‌ خواهد قهرمان لالیگا شود باید بهتر دفاع کند .

وقتی برای پیشرفت مناسب باقی‌ نمانده و هرگونه بهبودی در این امر باید معقول و فوری باشد .

در پنج بازی اخیر لالیگا ، تیم «رونالد کومن» در مجموع ۹ گل دریافت کرد که تقریبا دو گل خورده در هر دیدار محسوب می‌ شود :دو گل در مقابل رئال مادرید ، دو گل در مقابل ختافه ، یک گل در مقابل ویارئال ، دو گل در مقابل گرانادا و دو گل نیز در بازی یکشنبه شب در مقابل والنسیا .

از ۳۳ گلی که تیم بارسلونا در ۳۴ دیدارش در قهرمانی لالیگای اسپانیا خورده ، ۲۷ درصد آنها در پنج دیدار اخیرش بوده اند .

عدم اعتماد به نفس بارسلونا در خط دفاعی ، با آنچه که از رقبای اصلی‌ او برای قهرمانی یعنی اتلتیکو مادرید و رئال مادرید دیده می‌ شود، متفاوت است .تیم آتلتیکو مادرید در ۵ دیدار اخیرش فقط ۳ گل دریافت کرد در حالی‌ که رئال مادرید فقط ۱ گل و آن هم در مقابل بارسلونا در دیدار ۵ هفته اخیرش ، دریافت کرد .از آن موقع ، تیم رئال مادرید هیچ گلی دریافت نکرده است .

پیکه پس از پیروزی دیشب تیمش گفت :حریفان کمتر از قبل به طرف دروازه ما شوت می‌ کنند اما هر دفعه که شوت کردند ، گل زدند .

اگرچه از زمانی‌ که بارسلونا با سه هافبک بازی می‌ کند ، منسجم تر شده اما واقعیت این است که حریفانش شانس بیشتری برای گلزنی داشتند .افزون بر آن ، به گفته شرودر ، تیم بارسلونا در طول ۹۰ دقیقه بازی ، باید با تمرکز بیشتر و دفاع بهتری بازی کند . وی گفت :می‌ دانیم که در مقابل گرانادا در دو یا سه جا خوب عمل نکردیم و این باعث شد بازی را ببازیم .

هر چند نیمی از گلهای اخیر دریافت شده  از سوی بارسلونا ، به دلیل خطاهای دفاعی نبودند و بیشتر به دلیل بد شانسی‌ اتفاق افتاده است ، در بازی آینده در مقابل آتلتیکو مادرید که تیمی متخصص در استفاده از اشتباهات حریف می‌ باشد ، بارسلونا باید ۹۰ دقیقه بدون نقص در خط دفاعی ظاهر شود .

بارسلونا اکنون ۵ روز فرصت دارد تا که اشکالات خود را برطرف کند تا بتواند با سربلندی از دیدار با آتلتیکو مادرید بیرون بیاید و کسی‌ چه می‌ داند ، شاید این پیروزی به معنی‌ گام اصلی‌ برای فتح جام قهرمانی لا لیگا باشد .

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha