۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۵۶
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 84317523
۰ نفر

برچسب‌ها

۷۵۰۰ تبلت در اختیار دانش آموزان بوشهری قرار گرفت

بوشهر-ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: هفت هزار و ۵۰۰ دستگاه تبلت تاکنون از طرف این اداره کل و کمیته امداد دراختیار دانش آموزان نیازمند این استان قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، علیمراد کرمی روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم افزود: همچنین براساس برنامه ریزی ورایزنی‌های انجام شده ۲۰۰ دستگاه تبلت دیگر تهیه و در اختیار این گروه از دانش آموزان قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: براساس بررسی‌های انجام شده در زمان حاضر یکهزار دانش‌آموز در استان بوشهر از دسترسی به آموزش مجازی محروم هستند که بیشتر آنها در مناطق روستایی دور افتاده که دسترسی به اینترنت و تلویزیون ندارند مستقر هستند و درسنامه در اختیار آنها قرار گرفته‌ است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: : هم اکنون ۸۵ درصد دانش آموزان از شبکه شاد استفاده و بقیه نیز از طریق آموزش تلویزیونی، آموزش حضوری یا درس‌نامه‌هایی که ارائه می‌شود آموزش‌ها را فرا می‌گیرند.

کرمی اضافه کرد: زمان پایان آموزش‌ها و امتحانات در دوره ابتدایی آخر اردیبهشت و امتحانات دوره‌های متوسطه اول و دوم نیز تا پیش از ۲۸ خرداد به پایان می‌رسد.

وی با اشاره اینکه نحوه برگزاری امتحانات تابع تصمیم ستاد ملی مدیریت کروناست، افزود: در صورت دریافت مجوز، امتحان‌های پایه نهم به علت هدایت تحصیلی و پایه ۱۲ به علت نهایی بودن و کنکور به صورت حضوری و دیگر پایه‌ها به صورت مجازی و غیرحضوری برگزار می‌شود.

کرمی تاکید کرد: دریافت شهریه از اولیاء دانش آموزان برای مواردی چون ارائه کارنامه غیرقانونی و تخلف است.

وی افزود: زمان آغاز سال تحصیلی جدید هنوز اعلام نشده اما این احتمال وجود دارد که مانند پارسال، در صورت مجازی بودن از ۱۵ شهریور و در صورت حضوری از ابتدا مهر آغاز شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر  راه اندازی ۱۲۰ اتاق تخصصی بهداشت با چهار میلیارد ریال اعتبار، اجرای طرح یاریگر زندگی برای سه هزار و ۷۸۶ دانش آموز در ۶۳۱ مدرسه، اجرای طرح دانش آموز تراز انقلاب اسلامی برای مدارس متوسطه دوم، راه اندازی اورژانس اجتماعی دانش آموزان، تاسیس چهار مرکز مشاوره، ۱۸ اجلاسیه نماز دانش آموزی و ۵۸۲ یادواره شهدای دانش آموزی را از جمله فعالیت‌های انجام شده عنوان کرد.

کرمی گفت: برگزاری شوراهای دانش‌آموزی با مشارکت ۱۶۷ هزار دانش‌آموز و انتخاب ۱۰ هزار و ۵۳۵ دانش‌آموز به عنوان منتخبان شوراهای دانش‌آموزی، برگزاری تورهای مجازی هفته معرفی مشاغل با ۱۰۰ اثر و بازدید  ۴۲۰ هزار بازدید کننده، ارائه مهارت‌های سواد آموزی به ۲هزار و ۴۰۰ سوادآموز و ۴۸۶ تبعه افغانستانی، توزیع ۶ میلیارد ریال اقلام ورزشی با اولویت مناطق محروم و با اولویت مدرسه‌های دخترانه، زیباسازی و ایمن سازی فضا و اماکن ورزشی اصلی مرکز استان با ۳ میلیارد ریال از دیگر اقدام‌های انجام شده در استان بوشهر است.

وی ارتقای چهار رتبه‌ ای  استان بوشهر در کنکور سراسری و هشت رتبه‌ای میانگین عملکرد دانش آموزان در امتحان‌های نهایی را از دیگر موفقیت‌های این استان عنوان کرد و افزود: برنامه برگزاری کلاس‌های آمادگی کنکور سراسری ۱۴۰۰ با مشارکت پارس جنوبی در استان بوشهر تدوین شده است. 

کرمی گفت: همچنین بسته‌های آموزشی کنکور ویژه دانش آموزان زیر پوشش نهادهای حمایتی با مشارکت مدیریت نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت خیز به میزان ۳.۷ میلیارد ریال تهیه و توزیع شد.

وی یادآور شد: در زمان حاضر ۲۴۰ هزار دانش آموز، ۱۵ هزار فرهنگی و ۱۲ هزار بازنشسته فرهنگی در استان وجود دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =