اهمیت اهتزاز پرچم فلسطین به مناسبت بزرگداشت روز قدس در انگلیس تبیین شد

لندن – ایرنا – کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس که هر ساله راهپیمایی روز جهانی قدس در لندن را برنامه‌ریزی می‌کند با انتشار کلیپ ویدیویی به مناسبت بزرگداشت این روز، اهمیت اهتزاز پرچم فلسطین را تبیین کرده است.

 به گزارش روز دوشنبه ایرنا، این نهاد انگلیسی امسال هم از آحاد ملت مسلمان این کشور و سراسر جهان خواست تا با تداوم محدودیت‌های کرونایی، پرچم فلسطین را مانند سال گذشته، به‌مناسبت روز جهانی قدس به اهتزاز درآورده و به این ترتیب یاد ملت مظلوم فلسطین را زنده نگه‌ دارند.

در این کلیپ ویدیویی که یک نسخه آن در تارنمای کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس و شبکه‌های مجازی منتشر شده نشان می‌دهد که رهبران ادیان اسلام، مسیحیت و یهودیت، فعالان حقوق بشری و قشرهای مختلف مردم با مروری بر جنایت‌های رژیم صهیونیستی مسلمانان را به این اقدام خداپسندانه دعوت می‌کنند.

سخنرانان در این کلیپ ویدیویی می‌گویند:

- برای ۷ میلیون فلسطینی تبعید شده‌ای که بیشتر آن‌ها در اردوگاه‌ آوارگان زندگی می‌کنند، پرچم فلسطین را به اهتزاز درآورید.

- برای ۴.۶ میلیون فلسطینی که در سرزمین‌های اشغالی زندگی می‌کنند، پرچم فلسطین را به اهتزاز درآورید

- برای ۲ میلیون فلسطینی که در غزه محاصره شده‌اند، پرچم فلسطین را به اهتزاز درآورید

- چون اسرائیل یک دولت آپارتاید است، پرچم فلسطین را به اهتزاز درآورید

- چون اسرائیل کودکان را در دادگاه نظامی محاکمه می‌کند، پرچم فلسطین را به اهتزاز درآورید

- برای ۲۰۴ کودک فلسطینی که هر ماهه روانه بازداشتگاه می‌شوند پرچم فلسطین را به اهتزاز درآورید

- چون اسرائیل در ۲۰ سال گذشته بیش از ۳ هزار کودک فلسطینی را به قتل رسانده است، پرچم فلسطین را به اهتزاز درآورید

- برای هر جنگی که در غزه رخ داده، هر فلسطینی که به قتل رسیده، هر ساختمانی که در فلسطین نابود شده، هر فلسطینی که در مرز مورد اذیت و آزار نظامیان صهیونیست قرار گرفته، برای همبستگی با ملت مظلوم فلسطین، پرچم این کشور را به اهتزاز درآورید.

پیشتر کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: هر ساله میلیون‌ها نفر در سراسر جهان با برگزاری راهپیمایی در روز جهانی قدس، حمایت خود را از آرمان‌های فلسطین و پایان دادن به جنایت‌های رژیم صهیونیستی و سرزمین‌های اشغالی اعلام می کنند. امسال ما از مردم درستکار می‌خواهیم تا در هرکجای این کره خاکی که زندگی می‌کنند در فاصله زمانی یک هفته مانده به روز قدس که مصادف با ۷ «می» (۱۷ اردیبهشت) است پرچم فلسطین را به اهتزاز درآورده و تصویر آن را با هشتگ FlyTheFlag در فضای مجاز منتشر کنند.

این روش ابتکاری به گفته کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس، فارغ از اوضاع کرونا فرصتی را برای مدافعان حقوق بشر و فعالان مدنی در سراسر جهان ایجاد می‌کند تا این مناسبت را به شکلی امن گرامی دارند.

سال گذشته بیش از ۱۰۰ سازمان، ارگان و نهاد اسلامی از کشورهای مختلف نظیر موزامبیک تا هند و آمریکا، نیوزلند، فنلاند و آفریقای جنوبی، مالزی و اندونزی حمایت خود را از این پویش اعلام کردند. گروهی از مسلمانان آلمان به نشان دوستی با ملت فلسطین تصویری را در فضای مجازی نشر داده‌اند که در آن پرچم دو کشور در شمایل قلبی که روی زمین نقاشی شده، نمایان شده است. تعدادی از مسلمانان نیجریه و طرفداران شیخ «ابراهیم زکزاکی» رهبر شیعیان این کشور هم لباس‌های به رنگ پرچم فلسطین را برتن کرده و تصویر آن را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده‌اند.

کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس امسال هم تلاش دارد تا با تکرار تجربه موفق پارسال آرمان فلسطین را زنده نگه دارد.

این درحالیست که «دیده‌بان حقوق بشر» هفته گذشته در گزارشی اعلام کرد که مقامات رژیم اسرائیل دست به جنایات علیه بشریت می‌زنند و «سیاست آپارتاید و آزار و اذیت علیه فلسطینی‌ها» اعمال می‌کنند.

در این گزارش ۲۰۴ صفحه‌ای با عنوان «تجاوز از حد و مرز: مقامات اسرائیل و جنایات آپارتاید و آزار و اذیت» آمده که سیاست آپارتاید رژیم اسرائیل مبتنی بر سیاست کلان این رژیم برای تداوم سلطه یهودیان بر فلسطینیان و نقض‌های حقوق بشری شدید اعمال شده علیه فلسطینیان ساکن مناطق اشغالی از جمله قدس شرقی است.

این گزارش واقعیت امروزی «یک قدرت واحد - اسرائیلی» را نشان می‌دهد که کنترل منطقه بین رود اردن و دریای مدیترانه، با جمعیتی از دو گروه با اندازه تقریباً برابر را به عهده دارد و به شکلی نظام‌مند به یهودیان امتیازاتی در راستای سرکوب فلسطینیان می‌دهد؛ امری که در اراضی اشغالی با شدتی بیشتر اتفاق می‌افتد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =