ساخت فصل سوم «روزگار جوانی» به نیمه و «روزهای آبی» به موسیقی رسید

تهران- ایرنا- ادامه تصویربرداری فصل سوم «روزگار جوانی»، نگارش طرح اولیه فیلمنامه سریال «زنگی» و ساخت موسیقی سریال «روزهای آبی» از جمله مهم‌ترین اخبار امروز صداوسیماست.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی صداوسیما، نگارش سیناپس (طرح اولیه) فیلمنامه سریال «زنگی» به تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی و نویسندگی مجید آسودگان با محوریت پرداخت به زندگی طیب حاج رضایی به پایان رسید.
تحقیقات پیرامون ساخت این سریال به همراه یک تیم پژوهشی از سال ۱۳۹۸ آغاز و در ۲ مقطع به صورت تاریخ شفاهی و مکتوب صورت گرفت و درنهایت، پاییز سال ۱۳۹۹ نگارش طرح این سریال آغاز و اسفند سال گذشته، سیناپس نهایی «زنگی» تحویل گروه فیلم و سریال شبکه سه سیما شد.
این ملودرام اجتماعی که در اوایل دهه ۴۰ در جنوب شهر تهران سپری می شود در بستر تاریخ، به وقایع آخر زندگی طیب حاج رضایی و افراد تاثیرگذار در آن مقطع می پردازد و به زودی کارگردان این اثر که مجری طرح آن، موسسه فرهنگی هنری وصف صباست نیز مشخص و معرفی خواهد شد.

 در خلاصه داستان این سریال آمده است: قدم، برای گرفتن انتقام گذشته به سراغ طیب خان می آید اما گرفتار حرمت نون و نمک می شود و سپس دل به دختری می سپارد و در کار عشق نیز از تیغ و خنجر باک نیست ...

 مجید آسودگان فیلمنامه نویس سینما و تلویزیون است که بیش از این نگارش فیلمنامه آثاری چون سریال «راه و بیراه»، «همه خانواده من»، فیلم سینمایی «حس هفتم» و ... را بر عهده داشته است.

تصویربرداری فصل سوم «روزگار جوانی» از نیمه گذشت

تصویربرداری فصل سوم سریال «روزگار جوانی» به تهیه کنندگی سپهر محمدی و کارگردانی اصغر توسلی از نیمه گذشت.

عوامل تولید فصل سوم سریال روزگار جوانی اکنون در یک لوکیشن ثابت در محله نیاوران مستقر هستند و لوکیشن های بیرونی این سریال شامل بیمارستان، دانشگاه،رستوران، دفتر شرکت، مرکز خیریه هانا و نورستان، مرکز نگهداری از کودکان ناتوان جسمی و....است .

تولید فصل سوم مجموعه تلویزیونی «روزگار جوانی» در شبکه پنج سیما از بهمن ماه ۹۹ شروع شده است.

این سریال در ۳۰ قسمت برای گروه فیلم و سریال شبکه پنج  ساخته می شود و بازیگرانی چون بیوک میرزایی، آریا توسلی، سعید زارعی، سینا کرمی، امیر مسعود واعظ و عیسی حسینی در آن نقش آفرینی می‌کنند. رسول نجفیان، زهرا داود نژاد، لاله صبوری نیز بازیگران مهمان هستند.

فصل اول «روزگار جوانی» سال ۱۳۷۷ به تهیه‌کنندگی اصغر توسلی، کارگردانی شاپور قریب و اصغر توسلی و نویسندگی اصغر فرهادی روی آنتن شبکه پنج رفت. همچنین فصل دوم این مجموعه در سال ۱۳۷۸ به تهیه‌کنندگی و کارگردانی اصغر توسلی و نویسندگی علی‌اکبر محلوجیان و فرهاد نقدعلی برای این شبکه تولید شد.

بابک زرین موسیقی «روزهای آبی» را ساخت

با قرار گرفتن پروژه تلویزیونی «روزهای آبی» در آخرین مراحل تولید، موسیقی این سریال نیز توسط بابک زرین ساخته شد.

سریال تلویزیونی «روزهای آبی» که از مدتی پیش کار تصویربرداری آن در شمال کشور آغاز شده است، حالا در مراحل پایانی ضبط و تدوین همزمان قرار گرفته و به زودی، آماده پخش از تلویزیون می‌شود.
همزمان با قرار گرفتن این پروژه تلویزیونی در مراحل پایانی تولید، موسیقی این اثر نیز توسط بابک زرین ساخته شد.
روزهای آبی به تهیه‌کنندگی پرویز امیری و کارگردانی محمدرضا حاجی غلامی، در ۲۶ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای برای پخش از شبکه ۵ سیما در بهار ۱۴۰۰ در آخرین مراحل آماده‌سازی است.
موضوع این سریال که در ژانر خانوادگی تولید شده، به داستان زندگی خانواده‌ای اختصاص دارد که به دلیل قرار گرفتن در شرایط سخت مالی و اقتصادی، مجبور می‌شوند تا در روستای مادری‌شان در شمال کشور ساکن شوند و این سرآغار یک داستان جذاب و شیرین می‌شود.
اکبر عبدی، نادر سلیمانی، مهران رجبی، فریبا متخصص و ایرج نوذری، از سرشناس‌ترین هنرمندان این پروژه تلویزیونی هستند.
از دیگر بازیگران این سریال هم می‌توان به ویدا جوان، سامان صفاری، امیر غفارمنش، علی سلیمانی، رامین ناصر نصیر، علیرضا جلالی تبار، افشین سنگ‌چاپ، کیوان ساکت‌اف، مجید پتکی، مهسا غفوری، مرتضی زارع، عاطفه چوپانی، مجید شهریاری، پرهام موحدی، پریا مهدوی و امین علی شهسواری اشاره کرد.
سایر عوامل «روزهای آبی» هم عبارتند از: علی عبدی دهسرخ مجری طرح، هاشم علی‌اکبری مدیر تولید، رامین راست‌جو مدیر تصویربرداری، بهروز عابدینی مدیر صدابرداری، وحید کاشی مدیر برنامه‌ریزی، افشین سنگ‌چاپ دستیار اول کارگردان، حمید شهیری طراح صحنه، محسن ملکی طراح گریم، عاطفه غلامپور طراح لباس، ویدا صادقی منشی صحنه، زهره صباغیان تدوینگر، محسن گوهرشناس مدیر تدارکات، امیر رضایی شریفی عکاس و نسیم اسدپور مشاور رسانه‌ای.

همراهی با احیای شب بیست و یکم رمضان از شاه‌چراغ

رادیو فرهنگ احیای شب بیست و یکم رمضان را از شاه‌چراغ پخش می کند.

رادیو فرهنگ با پخش زنده برنامه «تازه برات» اقدام به پخش مراسم احیای شب بیست ‌و یکم  ماه مبارک رمضان از حرم مطهر حضرت احمد بن موسی (ع) می‌کند.

همزمان با فرا رسیدن لیالی پر فضیلت قدر ویژه برنامه «تازه برات» به صورت زنده شنوندگان را با مراسم احیای شب بیست و یکم از حرم مطهر شاه چراغ (ع) همراه می کند.

در شب بیست ویکم ماه مبارک رمضان همزمان با ۱۳ اردیبهشت ماه، این برنامه به پخش زنده دعای جوشن کبیر که توسط خلیل نگهبانی و مهدی عرشی قرائت می شود، مراثی و دعای ابو حمزه ثمالی با نوای حاج کاظم محمدی  می‌پردازد و سخنرانی و مراسم احیا توسط آیت الله دژکام برگزار می شود.

این برنامه از شیراز تقدیم شنوندگان رادیو فرهنگ می شود.

 ویژه برنامه زنده «تازه برات» به تهیه کنندگی محمدرضا حاج حیدری از ساعت ۲۳:۳۰تا ۲:۳۰ بامداد به همت گروه تاریخ و اندیشه رادیوفرهنگ در شب های قدر ویژه مراسم احیا ( دعای جوشن کبیر ، مراثی و مراسم قرآن به سر و توسل ) روی موج اف ام ردیف ۱۰۶ مگاهرتز و موج ای ام ردیف ۵۸۵ کیلوهرتز پخش می شود.

شجاعت محمد جهان آرا به روایت «فرمانده شهر»

سریال های رادیویی «فرستاده»، «چهارشنبه سرخ» و «فرمانده شهر» عناوین آثاری هستند که تا پایان هفته از شبکه های رادیویی نمایش، سلامت و جوان پخش می شوند.

«فرستاده» به نویسندگی و کارگردانی محمد پورحسن ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه بامداد از رادیو نمایش پخش می شود .

«چهارشنبه سرخ» به نویسندگی مرضیه بامیری و کارگردانی محمد پورحسن ساعت ۶:۱۵ دقیقه از رادیو نمایش پخش می شود و ساعت ۲۱:۴۵ دقیقه به روی آنتن رادیو سلامت می رود. این سریال رادیویی روایت اتفاق تلخ تاریخی است که به بمباران پناهگاه شیرین می پردازد.

«فرمانده شهر» به نویسندگی اکبر خوردچشم و کارگردانی امیر زنده دلان ، روایتی از شجاعت و رشادت های محمد جهان آرا و یارانش است این سریال رادیویی ساعت ۸:۴۵ دقیقه از رادیو نمایش پخش می شود و ساعت ۲:۰۰ بامداد به روی آنتن رادیو جوان می‌رود.

تمامی این آثار به تازگی وبا هنرمندی نویسندگان، کارگردانان، تهیه کنندگان ، بازیگران ، صدابرداران و افکتورهای حرفه ای اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تهیه و تولید شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha