ایثارگران، معلمان مکتب ایثار و فداکاری هستند

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان گفت: ایثارگران معلمان مکتب فداکاری و دلاوری هستند که با تمام هستی خود پا در میدان گذاشتند و امروز همه در برابر حفظ آرمان‌های انقلابی مسوول هستیم.

عطا ناوکی روز دوشنبه به مناسبت گرامیداشت روز معلم در دیدار با «حجت‌الاسلام حسین احمد شاهی‌حکمی» جانباز ۲۵ درصد و از اساتید حوزه علمیه شهرستان بندرعباس اظهارداشت: شهدا، جانبازان و آزادگان به میثاق خود به درستی عمل کردند.
وی ادامه داد: جانبازان علاوه بر ایفای نقش در دوران دفاع مقدس، پس از آن نیز برای پیشرفت نظام جمهوری اسلامی در زمینه‌های مختلف علمی، فرهنگی، مذهبی و اقتصادی تلاش فراوان کرده‌اند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان، نقش ایثارگران فرهنگی و معلم را در انتشار حماسه‌ها و ارزش‌های دوران دفاع مقدس تأثیرگذار دانست.
ناوکی گفت: با خواندن خاطره‌ها و وصیت‌نامه‌های شهیدان، مفهوم ایثار و شهادت را می‌توان لمس کرد، به همین دلیل این آثار را باید به طور کامل و بدون تحریف ضبط، ثبت و منتشر کرد.
وی یادآور شد: با توجه به پیچیدگی ابعاد جنگ نرم نسبت به جنگ سخت، رسالت سنگین و بزرگی به دوش ملت ایران است که با ترویج صحیح فرهنگ ایثار و شهادت می‌توان در این راستا اقدامات مفیدی انجام داد.
حجت‌الاسلام حسین احمد شاهی‌حکمی جانباز ۲۵ درصد دوران دفاع مقدس سال ۱۳۴۵ در شهرستان میناب به دنیا آمد و در ۲ مرحله در سال‌های ۶۲ و ۶۵ در خرمشهر مجروح شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha