جریان صدر: آتش سوزی بیمارستان ها توطئه ای برای بدنام کردن ماست

تهران - ایرنا - «محمود الزجروای» از نمایندگان مجلس عضو ائتلاف سائرون به رهبری «مقتدی صدر» تاکید کرد که آتش‌سوزی در بیمارستان‌های عراق توطئه‌ای برای بدنامی و جلوگیری از دستیابی این جریان به مقام نخست‌وزیری در دولت آینده است

به گزارش ایرنا، الزجراوی امروز (دوشنبه) در اظهاراتی به پایگاه خبری «بغداد الیوم» گفت: کسی که به دنبال رسیدن به سمت نخست‌وزیری باشد در عراق هدف قرار می‌گیرد. 

وی افزود: گروهی می‌خواهند با حمله و ضربه زدن به وزارت بهداشت به پایگاه مردمی جریان صدر آسیب بزنند چون مسئولان این وزارتخانه از جریان صدر هستند.

این عضو ائتلاف سائرون در مجلس عراق افزود که حادثه بیمارستان «ابن الخطیب» بیانگر عمدی بودن آن است و چه بسا عامل آن خارجی و هدفش جلوگیری از دستیابی جریان صدر به نخست‌وزیری باشد.

الزجراوی ادامه داد که در روزهای آینده باز هم شاهد حوادثی از این دست در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی عراق خواهیم بود  که هدف همه آنها بدنام و متهم کردن جریان صدر است.

مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق نیز پیشتر با انتشار  توئیتی در واکنش به آتش گرفتن بیمارستان ابن الخطیب آن را حادثه‌ای سیاسی با انگیزه های انتخاباتی توصیف کرد.

 حادثه دوشنبه شب گذشته انفجار سیلندرهای اکسیژن و آتش سوزی گسترده در بیمارستان ابن الخطیب بغداد که ۸۲ کشته و ۱۱۰ زخمی برجای گذاشت؛ ابعاد سیاسی و اجتماعی گسترده ای در  عراق به خود گرفت.

در پی این واقعه افکار عمومی خواهان استعفای شماری از مقامات ارشد دولت عراق شدند و همزمان برخی محلات پایتخت شاهد اعتراضات خیابانی شد.

این حادثه دلخراش که تصاویر و فیلم های آن برای چند روز  در رسانه ها و شبکه های اجتماعی بازتاب گسترده داشت، بر خشم و انزجار عمومی دامن زد تا جایی که بسیاری به تعلیق وزیر بهداشت بسنده نکرده و خواهان استعفای دیگر مقامات و بازخواست مسوولان ذیربط شدند. 

ابن الخطیب یکی از بیمارستان های حاشیه شهر بغداد و محل پذیرش و بستری مبتلایان کرونایی به شمار می رود. 

این در حالیست که عراق در هفته های اخیر یکی از بدترین شرایط رویارویی با کرونا را سپری می کند و شمار مبتلایان به آمار کم سابقه هشت هزار نفر در روز رسیده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha