ظرفیت‌های بسیج در حفاظت و احیای منابع طبیعی ارسنجان بکار گرفته می‌شود

شیراز-ایرنا- فرمانده سپاه شهرستان ارسنجان با تاکید بر اینکه تمام مردم باید حافظ منابع طبیعی و همیار طبیعت باشند، گفت: ظرفیت‌های این مجموعه و بسیجیان برای حفاظت و احیای منابع طبیعی شهرستان بکار گرفته می‌شود.

سرهنگ پاسدار فرج‌الله قیطاسی در دیدار رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ارسنجان با اشاره به ظرفیت سپاه این شهرستان برای مقابله با آتش‌سوزی احتمالی جنگل‌ها، افزود: بسیجیان شهرستان ارسنجان از آمادگی فیزیکی مناسبی برخوردارند و قادر به عملیات اطفای حریق در سطح عرصه‌های جنگلی و مرتعی هستند.

وی ادامه داد: همچنین بسیجیان شهرستان آمادگی لارم را برای مشارکت در برنامه‌های احیا و توسعه جنگل‌ها و عرصه‌های طبیعی از جمله بذرکاری دارند.

فرمانده سپاه شهرستان ارسنجان گفت: همه نهادها و دستگاه‌های اجرایی وظیفه دارند در کنار اداره منابع طبیعی و آبخیزداری از جنگل‌ها به عنوان میراث طبیعی حفاظت کنند.

حسن خسروانیان رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ارسنجان نیز در این دیدار گفت: با توجه به شرح وظایف سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور، حمایت‌های قاطع نیروی مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از برنامه‌های مختلف منابع طبیعی امری بدیهی است که می‌طلبد در این خصوص تمهیدات لازم اندیشیده و برنامه‌ریزی شود.

وی بیان کرد: انتظار است ناحیه مقاومت سپاه شهرستان ارسنجان در آتش‌ سوزی‌های احتمالی آینده جنگل‌ها و مراتع نهایت همکاری و مساعدت را با مجموعه عوامل منابع طبیعی و گروه‌های اطفای حریق داشته باشند.

شهرستان ارسنجان با ۳۳ هزار هکتار اراضی جنگلی در فاصله ۱۲۵ کیلومتری شرق شیراز قرار دارد.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =