۸۰ هزار بسته معیشتی توسط سپاه پاکدشت توزیع شده است

تهران- ایرنا- فرمانده سپاه ثامن‌الحجج(ع) پاکدشت گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا تا کنون و طی شش مرحله کمک مومنانه متمرکز در شهرستان پاکدشت ۸۰ هزار بسته معیشتی و بیش از ۴۰ جهیزیه تهیه و بین جامعه هدف توزیع شده است.

به گزارش ایرنا، سرهنگ پاسدار "رضا امجدی" روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: معنویت از مولفه های مهم قدرت جمهوری اسلامی است و فعالیت‌هایی که امروز برای مبارزه با کرونا از سوی گروه‌های مردمی، مدافعان سلامت و گروه های جهادی انجام می‌شود، ریشه در اعتقادات دینی و انقلابی ملت دارد و این تفاوت بارز جمهوری اسلامی با سایر کشورهای دیگر است.


وی افزود: علاوه بر کمک‌هایی که به صورت مستمر در سطح شهرستان توسط پایگاه‌ها، مساجد و هیات‌ها صورت می‌گیرد بیش از ۴۰ جهیزیه و ۸۰ هزار بسته کمک مومنانه تهیه و بین نیازمندان شناسایی شده، توزیع شده است.


وی به نقش موثر گروه‌های مردمی و جهادی به کاهش مشکلات و خطرات ناشی از کرونا اشاره کرد و افزود: تمامی حوزه‌ها و پایگاه‌های بسیج خواهران و برداران شهرستان در رزمایش کمک مومنانه گام برداشته و به صورت مستمر و خُرد هر هفته حدود هزار بسته معیشتی، ۵ هزار پرس غذای گرم و اقداماتی چون تهیه جهیزیه و دارو برای نیازمندان تهیه و توزیع شده است.


فرمانده سپاه پاکدشت به تهیه و توزیع ۱۰۰ هزار پُرس غذای گرم به شکل متمرکز در سال گذشته اشاره کرد و افزود: یکی از اقداماتی که با مشارکت بسیج و کمیته امداد در ماه رمضان صورت گرفت طبخ و توزیع هر شب بیش از هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان است.


سرهنگ امجدی به اجرای طرح شهید سلیمانی در سطح شهرستان اشاره کرد و گفت: اقدام موثر دیگری که در راستای کمک مومنانه در عرصه سلامت اتفاق افتاد و در حال انجام بوده طرح شهید حاج قاسم سلیمانی است که جوانان بسیجی در کنار کادر درمان در این زمینه حماسه آفرینی کردند.


وی ادامه داد: در اجرای طرح شهید سلیمانی با محوریت ۲ موضوع صورت گرفت که که یکی پایش اطرافیان مبتلایان به کرونا بود که نیروهای بسیجی‌ پا به پای کادر درمان و شبکه بهداشت و خانه‌های سلامت حوزه استحفاظی تیم شده است و با حضور در درب منازل تست سریع کرونا را انجام می‌دادند.


وی ادامه داد: در حین پایش محله محور و خانه به خانه افرادی که با توجه به شرایط پیش آمده کرونایی و مشکلات اقتصادی نیاز به توجه و کمک داشتند شناسایی شده و مورد حمایت قرار می‌گرفتند.


سرهنگ امجدی به در پیش بودن آزمون مهم انتخابات اشاره کرد و گفت: دشمن با همه توان تلاش می‌کند تا مردم را مایوس کند و این مردم هستند که با حضور و شرکت حداکثری در انتخابات و انتخاب اصلح و درست، نمی گذارند دشمن در این عرصه به مطلوب خود برسد و آن را مایوس می‌کنند.


وی به حضور حداکثری در انتخابات تاکید کرد و گفت: حضور در انتخابات بسیار مهم است چرا که عنان کار را دست عده‌ای می دهیم که قرار است به آینده ما و کشور سمت و سو دهند و اگر درست انتخاب نکنیم در ابتدا خود ما و عزت و اقتدار ملی خدشه دار می‌شود.


وی تأکید کرد: سپاه به هیچ وجه له و علیه کسی ورود نمی‌کند و این موضع رسمی سپاه است و تنها حضور حداکثری برای ما مهم، و اولویت دارد.


پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha