ضریب ایمنی راه‌ها در ۷ محور پرتردد آذربایجان‌غربی افزایش می‌یابد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به اجرای طرح راهداری محوری به صورت پایلوت در هفت محور استان گفت: مهمترین هدف اجرای این طرح، ارتقای ضریب افزایش ایمنی در این جاده های پرتردد است.

ارسلان شکری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: محورهای ارومیه - خوی، ارومیه - مهاباد، خوی - ماکو، میاندوآب - شاهین دژ - تکاب، ، نقده - پیرانشهر - سردشت، میاندوآب – بوکان و مهاباد - سردشت این جاده ها را شامل می شوند.

وی اضافه کرد: ساماندهی تابلو و علائم، ساماندهی گاردریل‌ها، حذف و کاهش نقاط پرحادثه، لکه‌گیری، اصلاح شیب شیروانی، ترانشه برداری، پاکسازی و تسطیح حریمِ و شانه سازی از جمله اقداماتی است که در این محورها اجرایی می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی تاکید کرد: مهمترین هدف اجرای این طرح ها، افزایش ضریب ایمنی راهها و کاهش تصادفات است.

شکری ادامه داد: در آذربایجان غربی با توجه به طولی بودن محورها، طرح راهداری محوری به صورت پایلوت در هفت محور استان شامل محورهای شمالی، مرکز و جنوبی اجرا می شود و در ادامه شاهد تسری طرح به دیگر جاده ها نیز خواهیم بود.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی حدود ۱۲ هزار کیلومتر جاده دارد که از این میزان، سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر بزرگراه، اصلی و فرعی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =