استاندار سیستان و بلوچستان:توسعه بدون امنیت امکانپذیر نیست

زاهدان-ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: امنیت، توسعه استان و زیرساخت‌های اقتصادی بهم وابسته‌اند و بدون امنیت این توسعه امکان پذیر نیست.

به گزارش ایرنا احمد علی موهبتی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از مراکز نظامی و قضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: اقداماتی در حوزه تامین امنیت انجام شده که می‌توان به نقش‌آفرینی اعضای شورای تامین و دستگاه موثر در حوزه تامین امنیت نام برد
وی افزود: با همدلی و هم‌افزایی مکشوفات مواد مخدر کشور در سیستان و بلوچستان در حدود ۴۰۰ تن در سال ۹۹ بود به این جهت خدمات اعضای شورای تامین و کمیته‌های شورای هماهنگی به طور موثر نقش‌آفرین بوده است.
استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: قطعاً اقدامات زیرساختی که در استان انجام گرفته که نیاز به تامین امنیت وجود دارد  و در واقع پیشرفت اقتصادی بدون تامین امنیت امکان‌پذیر نیست و این ۲ عامل مکمل هم بوده که در این زمینه نیاز به همدلی و هم‌افزایی بیشتری خواهد بود.

رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان نیز در گفت‌وگو با خبرنگارایرنا  گفت:  مساله مبارزه با مواد مخدر فراسازمانی بوده و این به این معناست که اگر ما منحصربه کنیم به اینکه مبارزه با مواد مخدر مربوط به یک سازمان یا نهاد بوده این کار درستی نیست.

حجت الاسلام و المسلمین علی مصطفوی  افزود:  در حوزه مبارزه با مواد مخدر همه سازمان‌ها باید وارد کار و میدان شوند و نگاه مردم نیز باید تغییر پیدا کند مردم ما هم باید در این زمینه اگاه باشند که این یک سیل ویرانگر و بلای خانمان‌سوز است.
وی خاطرنشان کرد:  انتظار ما این است که مردم عزیز ما مثل همیشه مدافع ما باشند و حمایت کنند و بدانند برای یک قاچاقچی کسی که در کار مواد مخدر دستگیر می‌شود نگاه همراه با رافت نباشد چون این فرد تمامی مراحل را گذرانده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha