ستاد کرونا در تالش برخورد با اصناف متخلف را تشدید کرد

آستارا - ایرنا - فرماندار تالش با اشاره به تداوم وضعیت قرمز کرونایی این شهرستان، بر ادامه تعطیلی مشاغل گروه دو، سه و چهار تاکید کرد و دستگاه‌های متولی را به تشدید برخورد با اصناف متخلف فرا خواند.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد حسین شاهکویی روز دوشنبه در جلسه ستاد کرونا در فرمانداری تالش با اشاره به ماهیت جهنده و کشنده ویروس کرونا از اصناف و شهروندان خواست با نهادهای اجرایی برای قطع زنجیره شیوع ویروس همکاری کنند و در غیر اینصورت، برابر مقررات با آنان برخورد خواهد شد.

وی از شهرداران خواست در بخش های مختلف شهرستان، تداوم وضعیت قرمز کرونایی را اعلام و بر تعطیلی اصناف تاکید کنند و صنوف متخلف و سهل انگار به دستورالعمل ها پلمب شوند.
فرماندار تالش با اشاره به آغاز فصل زراعی و فعالیت کشاورزان، ورود دستگاه ها و ادوات کشاورزی، سم و بذر را از استان های دیگر مجاز اعلام و بر رعایت پروتکل های بهداشتی در کنار این فعالیت ها تاکید کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تالش نیز در این جلسه با اشاره به بستری ۲۴بیمار کرونایی در بیمارستان شهید نورانی این شهرستان گفت: امسال از هشت هزار و ۹۷۵ نفر تست کرونا گرفته شده و تست ۲ هزار و ۲ نفر مشکوک بوده، هزار و ۸۶۹ بیمار سرپایی به بیمارستان مراجعه کرده و ۲۴۸ نفر بستری شده اند و تست ۱۳۳ نفر مثبت بوده و ۱۹ بیمار کرونایی فوت کرده است.

بختیار حیدرنیا ادامه داد: امسال ۶ هزار و ۲۶۶ بار از اصناف بازدید و به ۶۴۲ واحد، اخطار تخطی از دستورالعمل های بهداشتی صادر و ۹۷ واحد پلمب شده است و از ۲ هزار و ۴۴۶ سالمند، ۶۳۵ سالمند واکسینه شده اند و سالمندان برای واکسیناسیون به مراکز مربوطه مراجعه کنند.

او افزود: با حمایت نماینده تالش در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان، دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان شهید نورانی تالش راه اندازی و داروخانه بیمارستان نیز شبانه روزی شد و از ماه آینده، درمانگاه بخش لیسار نیز  شبانه روزی خواهد شد.

سرهنگ جهانبخش عزیزی فرمانده سپاه ناحیه تالش نیز از اجرای رزمایش مواسات و همدلی در ماه مبارک رمضان و توزیع ۵۸۰ بسته حمایتی به اقشار آسیب دیده از کرونا خبر داد و بر ادامه این رزمایش در شب های قدر و روز جهانی قدس تاکید کرد.
شیوع ویروس کرونا در جهان خسارات مالی و جانی بر جا گذاشته و با انجام واکسیناسیون عمومی و رعایت پروتکل های بهداشتی با این ویروس مهلک مبارزه می شود.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =