۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۷:۲۳
کد خبرنگار: 2923
کد خبر: 84317387
۰ نفر

برچسب‌ها

ابتلا به کرونا در شهرستان تایباد روند افزایشی دارد

مشهد - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد گفت: روند ابتلا به کرونا در این شهرستان مرزی خراسان رضوی نسبت به فروردین ماه، افزایش سه برابری یافته است.

دکتر حیدر احسانی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: هم اینک ۱۱ شهروند تایبادی مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در بخش عفونی بیمارستان خاتم الانبیای تایباد بستری هستند که حال سه نفر از آنها وخیم است.

وی ادامه داد: براساس رنگ بندی سامانه "ماسک" وضعیت این شهرستان از نظر شیوع کرونا زرد است که در صورت رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی، روزهای سخت و دشوارتری در انتظار این شهرستان خواهد بود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، ۸۵۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان این شهرستان بستری شده اند که از این تعداد ۱۱۹ نفر جان باخته اند.

دکتر احسانی افزود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون جواب آزمایش کرونای ۲ هزار و ۴۹۶ نفر در این شهرستان مثبت اعلام شده است.

وی تصریح کرد: در مرحله اول تزریق واکسن به سالمندان بالای ۸۰ سال، ۹۰ دوز واکسن کرونا برای این شهرستان درنظر گرفته شده است که تزریق واکسن کرونا به جامعه هدف پیش بینی شده در چهار مرکز شهری و روستایی شهرستان تایباد انجام می گیرد.

وی ادامه داد: براساس اطلاعات موجود در سامانه سینا، ۷۷۴ شهروند بالای ۸۰ سال در این شهرستان برای تزریق واکسن کرونا شناسایی شده اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد گفت: تاکنون ۶ محموله واکسن کرونا وارد شهرستان تایباد شده که مرحله دوم تزریق واکسن کرونا به سالمندان در مرکز نگهداری شهر کاریز این شهرستان به پایان رسیده است.

وی افزود: شهروندان از حضور غیرضرور در مکان‌های شلوغ و پرتردد خودداری کنند و در صورت حضور در این مکان‌ها و وسایل نقلیه عمومی از ماسک استفاده کرده و دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند.

شهرستان ۱۳۸ هزار نفری تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha