ایمان، تقوا و تسلیم در برابر خدا سه عنصر موفقیت در کار جمعی است

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: ایمان، تقوا و تسلیم در برابر خدا سه عنصر موفقیت در کار جمعی است و برای ورود به یک کار جمعی این مشخصه‌ها را باید رعایت کرد.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز دوشنبه در جلسه هیأت امنای مؤسسه خیریه حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: کسی که برای رفع مشکل، فقر، گرسنگی و گرفتاری مسلمانان قدمی برمی‌دارد، تأسی به سیره امیرالمؤمنین(ع) کرده است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه در پای مکتب و سیره امام علی(ع)، کارهای خیر شما به بلوغ رسیده و در این روزهای ضربت خوردن و شهادت آن حضرت، یاد و نام امیرالمؤمنین (ع) عالم را فرا گرفته است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به اینکه خداوند می‌خواهد بندگانش بتوانند با هم کار جمعی انجام دهند و زیرساخت‌های آن را به ما نشان داده، افزود: انسان ممکن است در فردیت خوب باشد اما شاید در جمع نتواند کارآیی لازم را از خود نشان دهد.

آیت‌الله عابدینی با بیان اینکه ورود و موفقیت در کارهای جمعی شرایطی دارد، اضافه کرد: خداوند فرمود هر کسی بتواند با خدا ارتباط برقرار کند، موفق می‌شود و در آیه ۱۰۳ سوره آل عمران نیز به همه می‌گوید وارد کار جمعی شوید، پس از آنکه کارهای فردی را به درستی انجام دادید.

وی با اشاره به اینکه سرمایه دوم عنصر تقواست که دانایی، فهم، بصیرت، قدرت تشخیص و اراده از مصادیق آن است، ادامه داد: خدا برروی تقوای انسان حساب کرده که یک مرتبه بالاتر از ایمان است و برای ورود به کار جمعی به آن نیازمند هستیم.

امام جمعه قزوین افزود: سرمایه سومی که در آیه ۱۰۲ سوره آل عمران معرفی شده تسلیم در برابر خداوند است و در اینجا منظور از تسلیم مقامی بالاتر از ایمان و تقواست و تسلیمی که انسان برای ورود به اسلام لازم دارد، نیست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =