۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۳۳
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 84317380
۰ نفر

برچسب‌ها

مرگ کاپیتان فیورنتینا؛ پزشک خاطی به یک سال حبس محکوم شد

تهران- ایرنا- براساس تایید دادستانی ایتالیا، پزشک «داوید آستوری» کاپیتان فقید باشگاه فیورنتینا به یک سال حبس محکوم شد.

به گزارش ایرنا، دادستانی ایتالیا حکم پروفسور «جورجیو گالانتی» را که به قصور پزشکی منجر به مرگ آستوری متهم شده بود، صادر کرد.

بدن بی‌جان کاپیتان فقید بنفش پوشان صبح روز چهارم مارس سال ۲۰۱۸ (۱۳اسفندماه ۹۶) در اتاق هتل محل اقامتش در آستانه دیدار فیورنتینا برابر اودینزه در اودین یعنی جایی که به همراه تیم فیورنتینا در آن حضور داشت، پیدا شد.

گالانتی که در زمان مرگ آستوری،  مدیر پزشکان دانشگاه و بیمارستان علوم ورزشی کارِگی واقع در فلورانس بود، به عنوان تنها متهم پرونده به قتل غیرعمد به دلیل صدور دو گواهی موید آمادگی بدنی آستوری متهم شده بود.

تحقیقات صورت گرفته در خصوص این پرونده، صدور دو گواهی مختلف از سوی گالانتی مبنی بر تایید آمادگی بدنی آستوری برای بازی کردن را مورد مناقشه قرار داده است؛ دو گواهی که یک بار در جولای ۲۰۱۶ و دیگری در جولای ۲۰۱۷ صادر شده است.

دادستانی این گونه استدلال کرده است که آستوری به دلیل عدم تشخیص آریتمی قلبی(وجود اختلال در ریتم ضربان قلب) توسط پزشک جان خود را از دست داده است.

نتیجه مشاوره تخصصی انجام شده توسط کارشناسان به نیابت از دادستانی حاکی از آن است که دو گواهی مذکور برغم وجود علائم آریتمی قلبی  در تست‌های استرس صادر شده است؛ موضوعی که در صورت تشخیص توسط پزشک باید وی را نسبت به انجام معاینات تشخیصی عمقی مجاب می‌کرد.

در صورتی که معاینات ثانویه انجام می‌شد، از فعالیت‌های ورزشی و رقابتی آستوری جلوگیری به عمل می‌آمد و متعاقبا با تجویز دارو روند بیماری کُند می‌شد.

براساس حکم صادر شده، گالانتی به یک سال حبس تعلیقی و پرداخت غرامت یک میلیون ۹۰ هزار یورویی به خانواده آستوری محکوم شده است.

آستوری عمده دوران فوتبالی خود را در کالیاری و فیورنتینا سپری کرد و علاوه بر این فصل ۲۰۱۳- ۲۰۱۴ را به طور قرضی در آ.اس رم گذراند و ۱۴ بار نیز پیراهن تیم ملی ایتالیا را بر تن کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =