۳۵ طرح نوآورانه حوزه آب و انرژی حمایت می‌شوند

تهران- ایرنا- ۴۶ طرح نوآورانه در حوزه فناوری‌های آب و انرژی به معاونت علمی وفناوری ارسال شده است که از این تعداد ۳۵ طرح به تایید نهایی جهت بهره‌مندی از حمایت‌های این معاونت رسید.

به گزارش روز دوشنبه معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری‌آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان مرجعی مطمئن و قابل اتکا برای اتصال طرح‌ها و ایده‌های حوزه آب و انرژی به صنعت محسوب می شود و بر اساس همین ماموریت و رسالتی که بر عهده دارد، از طرح‌های خلاق و نوآورانه‌ای که بتواند تاثیری مثبت در توسعه این صنعت حیاتی داشته باشد و  گامی اثرگذار در این جهت بردارد حمایت می‌کند.

بر همین اساس افراد حقیقی و حقوقی طرح‌های نوآورانه و فناورانه خود را به این ستاد ارسال می‌کنند تا پس از بررسی‌های تخصصی، شرایط برای توسعه بازار و تجاری‌سازی آنها فراهم شود،  سال گذشته نیز با همین رویکرد حدود ۴۶ طرح فناورانه به این ستاد ارسال شد که پس از بررسی‌های تخصصی و علمی، ۱۴ مورد آنها به تایید نهایی رسید.

طرح‌های ارسالی در حوزه «فناوری‌های پیشرفته انرژی»، «توسعه فناوری‌های حوزه آب و انرژی»، «توسعه فناوری گرمایش و برق»، «طراحی توربین بادی»، «سیستم روشنایی خورشیدی» و «تجاری سازی یافته های پژوهشی» است.

مهم‌ترین دستاورد شکل‌گیری زیست‌بوم فناوری و نوآوری در کشور را می‌توان باور عمومی جامعه و مدیران به توان و قدرت نفوذ ایده‌های نوآورانه و خلاقیت‌ها در توسعه کشور و پاسخ به نیازهای کشور دانست.

امروز برای بقا و پیشرفت و حتی حفظ وضع موجود باید جریان نوجوئی و نوآوری را در تمام حوزه‌ها جاری و ساری کرد تا از رکورد و نابودی آنها جلوگیری شود،  بهره گرفتن از خلاقیت ها و نوآوری‌ها ضامن حفظ بقای صنایع مختلف است. به همین دلیل باید به این جریان نوظهور در کشور بها داد و با اتکا به آن روند توسعه یافتگی کشور را دنبال کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha