۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۵۵
کد خبرنگار: 2923
کد خبر: 84317376
۰ نفر

برچسب‌ها

بسته خبرهای کوتاه خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- ۱۳ مترمربع سرانه فضای سبز در کاشمر، کشف ۹۷ کیلو گرم مواد مخدر در گذرگاه دوغارون و هزینه ۱۶ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال با مشارکت خیران برای تهیه غذای گرم، افطاری ساده و سبدهای کالا در کاشمر از جمله خبرهای کوتاه روز چهارشنبه در استان خراسان رضوی است.

کاشمر- مسوول پارکها و فضای سبز شهرداری کاشمر گفت: سرانه فضای سبز در این شهر ۱۳ مترمربع است. امیدرضا ذبیحی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این شهر ۲۹ بوستان کوچک و بزرگ داریم که فضای سبز داخل شهر بدون احتساب بوستان جنگلی سیدمرتضی حدود ۱۳۰ هکتار است، همچنین سه بوستان جدید در حال ساخت است که طی چند ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسند. وی ادامه داد: در حفظ فضای سبز کاشمر با دو چالش جدی مواجهیم از یک سو اقلیم گرم و خشک موجب شده در فصل تابستان برای نگهداری فضای سبز با مشکل جدی مواجه باشیم و از سوی دیگر با کمبود آب مواجهیم. مسوول پارکها و فضای سبز شهرداری کاشمر با بیان این‏که برای افزایش راندمان آبیاری فضای سبز به سوی اجرای سیستم‌های تحت‌فشار و قطره‌ای رفته‌ایم، گفت: اکنون حدود ۷۵ درصد جداسازی آب شرب از غیر شرب در این شهر انجام شده است.وی با اظهار تأسف از این‏که طی سال‌های اخیر صدمه به درختان و گل‌ها از سوی برخی افراد بی‌مسوولیت، زیاد شده است افزود: به تازگی شاهد سرقت‌هایی در بخش تأسیسات آبیاری و گل و گیاه کاشته شده بوده‌ایم. ذبیحی ادامه داد: پارسال بیش از ۲۵۰ هزار بوته گل در خزانه شهرداری کاشمر تولید شد که در برخی گل‌ها خودکفا شدیم و در این راستا یک میلیارد ریال صرفه‌جویی شد.

تایباد - فرمانده مرزبانی خراسان رضوی گفت: مرزبانان این استان در ۲ عملیات ۹۷ کیلوگرم مواد مخدر در گذرگاه دوغارون کشف کردند. سردار مجید شجاع در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: مواد مخدر کشف شده در این عملیات شامل هروئین فشرده و تریاک است. وی ادامه داد: در این ارتباط یک قاچاقچی دستگیر و راهی مرجع قضایی شد. استان خراسان رضوی بیش از ۳۰۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد که ۹۰ کیلومتر از این امتداد در شهرستان تایباد واقع است.

کاشمر- رییس کمیته امداد کاشمر گفت: برای تهیه غذای گرم، افطاری ساده و سبدهای کالا تاکنون بیش از ۱۶ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال از محل مشارکت خیران هزینه شده است. علیرضا آرامیان در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای ماه رمضان ۲۵ هزار پرس غذای گرم و ۱۰ هزار افطاری ساده و ۳۲۰۰ سبد کالا بین خانواده‌های زیرپوشش کمیته امداد و نیازمندان حاشیه شهر کاشمر با رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ عزت و کرامت انسانی خانواده ها توزیع شده‌ است. وی ارزش هر بسته غذایی را ۳۰۰ هزار تومان اعلام کرد و ادامه داد: این سبدها شامل، برنج، روغن، ماکارونی، خرما و دیگر اقلام ضروری خانواده‌ها است. رییس کمیته امداد کاشمر گفت: تا پایان ماه رمضان دستکم پنج هزار بسته کمک معیشتی و ۶۰ هزار پرس غذای گرم بین خانواده های زیرپوشش این نهاد و نیازمندان منطقه توزیع می شود. وی افزود: به همت خیران، مراکز نیکوکاری و دستگاه های مختلف از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون ۲۵ آشپزخانه در قالب طرح اطعام مهدوی فعال شده و برای نیارمندان غذا طبخ می کنند.آرامیان ادامه داد: خیران می توانند از طریق شماره کارت ۶۱۷۱ – ۵۰۰۱ – ۹۹۷۹ – ۶۰۳۷ یا کد دستوری # ۰۵۱۱۳ * ۸۸۷۷ * در پویش ایران همدل و افطاری ساده مشارکت کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha