رییس انجمن آشوریان تهران: امام علی (ع) در قلب ما مسیحیان است

تهران-ایرنا- رییس انجمن آشوریان تهران، با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت مولای متقیان امیرالمومنین حضرت علی (ع)، گفت: تا تاریخ هست، امام علی (ع) در قلب ما مسیحیان است.

یوناتن بت کلیا روز دوشنبه در مراسم رونمایی از پوستر نخستین آیین تجلیل از نویسندگان، ناشران و مدافعان سلامت اقلیت‌های دینی تهران در سخنانی، به عهد نامه امام علی (ع) با مسیحیان اشاره کرد و افزود: این عهدنامه نشان دهنده دیدگاه اولین رهبریت شیعه جهان به همه ادیان الهی است که باید به جهانیان شناسانده شود.

وی افزود: این عهدنامه باید به زبان های مختلف ترجمه و برای جهانیان به سفارتخانه ها و خانه های فرهنگ ارسال شود چرا که تمام ناگفته ها در این عهدنامه گفته شده است.
بت کلیا، ادامه داد: زمانی که بحث انقلاب شد ما خوشحال شدیم چرا که بحث مذهب شد و این یعنی اجرایی شدن عهد نامه امام علی(ع).

رییس انجمن آشوریان تهران در ادامه با اشاره به  سخنرانی های تاریخی امام خمینی(ره) ادامه داد: جمله معروف امام " ملت واحد و ید واحد" نشان دهنده دیدگاه امام راحل درباره  تمام ادیان توحیدی کشوراست.

بت کلیا با تاکید بر این موضوع که کلمه اقلیت باید حذف شود گفت: رفتار مقام معظم رهبری با خانواده شهدای مسیحی، ارمنی، آشوری، زرتشتی و...همچنین برابر شدن حق دیه هر شخص با هر دینی بعد از ۱۴۰۰ سال در کشور نشان دهنده همبستگی ملت ایران با هر دین و مذهب است که دهان بیگانگان را بست.

در این آیین که در ساختمان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار و شماری از نمایندگان و فرهیختگان اقلیت­‌های دینی نیز حضور داشتند، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلام استان تهران نیز با بیان این موضوع تاریخی که پزشک و مرهم گذار امیر مومنان علی(ع) یک مسیحی بود، گفت: هرگاه تاریخ را ورق می زنیم تمدن و بشریت زمانی سعادت داشته که پیروان ادیان در کنار هم بوده اند.

احد جاودانی، ضمن ابراز امیدواری برای اجرای هرچه بهتر مراسم ۲۷ اردیبهشت با موضوع "نخستین آیین تجلیل از نویسندگان، ناشران و مدافعان سلامت اقلیت‌های دینی استان تهران"  افزود:این همایش آغاز کار است و اینگونه فعالیت ها در سال جدید با جدیت و برنامه ریزی بیشتری در دستور کار است.

در این مراسم که با هدف تقویت انسجام ملی و توجه به اشتراکات ادیان آسمانی و در راستای تکریم و نکوداشت نخبگان اقلیت‌های دینی استان تهران و  با همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان و همکاری دفتر مجامع، تشکلها و فعالیتهای فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، رِییس انجمن آشوریان کشور، مدیرکل ارشاد تهران، معاون ادیان و مذاهب مجامع تشکل‌ها و فعالیت های فرهنگی وزارت ارشاد و شمار دیگری از مسوولان حضور داشتند.

این آیین در روز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ به میزبانی شهرستان پاکدشت باحضور نمایندگان و جمعی از فرهیختگان اقلیت­‌های دینی استان تهران برگزار می­‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha