سامانه بارشی سیستان و بلوچستان تا چهارشنبه ادامه دارد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: فعالیت سامانه بارشی فعال در این استان تا چهارشنبه ادامه دارد و انتظار می‌رود در نتیجه بارش‌های رگباری آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها روی دهد.

محسن حیدری روز دوشنه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: براساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی سامانه بارشی سیستان و بلوچستان همچنان تا چهارشنبه در سطح استان فعال است.
وی افزود: همرفتی بودن سامانه وقوع پدیده‌های مخاطره‌آمیز را با توجه به شاخص‌های همرفت  موجود اجتناب‌ناپذیر می‌کند به طوریکه انتظار می‌رود هم در اثر بارش‌های شدید و سیلابی شدن رودخانه‌ها و هم در نتیجه وزش تندبادها و صاعقه، شرایط مخاطره آمیز رخ دهد.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: توصیه می‌شود از تردد و اسکان در کنار مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی خودداری و از رفتن به مناطق مرتفع و صعود به ارتفاعات به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب به شدت پرهیز شود.
وی گفت: در۷۲ ساعت گذشته از۱۰۸ ایستگاه هواشناسی و باران‌سنجی سیستان و بلوچستان گزارش بارندگی دریافت شد که بیشترین بارش با میزان ۱۰۲ میلیمتر در «آبگاه» از توابع نیکشهر گزارش شده است.
حیدری افزود: در شبانه‌روز گذشته دامنه فعالیت بارش‌ها به شمال سیستان و بلوچستان نیز رسید و از۱۴ ایستگاه هواشناسی بارش ثبت شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =