سپاه فجر فارس در واکسیناسیون کرونا به یاری کارکنان درمان می‌آید

شیراز - ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از امضای تفاهم نامه بین این دانشگاه و سپاه فجر استان فارس برای اجرای گام پنجم مقابله با کرونا ، خبر داد و اظهار داشت: بر اساس این تفاهم نامه مقرر شد سپاه فجر استان و بسیج، با تمام توان و در زمینه اجرای بهتر طرح واکسیناسیون سراسری علیه کرونا، کمک کنند.

مهرزاد لطفی روز دوشنبه در نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا در شیراز بر مشارکت همگانی برای اجرای بهتر طرح واکسیناسیون کرونا تاکید کرد و افزود: ۳۱ سالن با عنوان ۹ دی در استان فارس به عنوان پایگاه های تزریق واکسن کرونا، از سوی سپاه مشخص شده که برای اجرای طرح واکسیناسیون از آنها بهره برداری خواهد شد و بسیج و سپاه در این زمینه به دانشگاه علوم پزشکی کمک می کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ، اجرای واکسیناسیون را طرحی بزرگ خواند که با توجه به جدی تر شدن موضوع واکسیناسیون عمومی کرونا در قالب طرح محله محور شهید حاج «قاسم سلیمانی» و با مشارکت و تعامل همگانی اجرا می شود و یادآور شد: نکته مورد توجه این است که برای اجرای بهتر این برنامه ملی، باید از تمام ظرفیت ها و مشارکت سازمان های مرتبط، استفاده شود.

دکتر لطفی در بخش دیگری از نشست امروز ستاد مدیریت کرونا بر آمادگی تمام بیمارستان های استان برای مقابله با موج های احتمالی کروناویروس در آینده تاکید کرد و افزود: توان دانشگاه علوم پزشکی و مجموعه سلامت محدود است و در زمینه اقدامات مقابله با کرونا و واکسیناسیون، لازم است تمام نهادها و سازمان ها با دانشگاه همکاری کنند و تعامل داشته باشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: در مراحل بعدی اجرای طرح واکسیناسیون، از توانمندی های بخش خصوصی نیز بهره برداری می شود.

۳۰ جان باخته کرونا در ۲۴ ساعت گذشته 

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز ، از جان باختن ۳۰ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ در فارس خبر داد.  

سید روح اله حسینی با اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ تاکنون، ۸۴۱ هزار و ۶۷۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۴۳ هزار و ۶۵۹ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

 همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۹۵ هزار و ۶۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد سیزده هزار و ۵۶۶ بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۵۷ هزار و ۲۲۵ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

وی همچنین از بهبودی ۲۳۱ هزار و ۵۲۷ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز ، با اعلام جان باختن ۳۰ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی ۲۴ ساعت گذشته گذشته تاکنون، اضافه کرد: مجموع جانباختگان ناشی از کووید۱۹ در فارس از ابتدای شیوع بیماری تاکنون چهار هزار و ۹۷ نفر است. 

روح الله حسینی در ادامه با بیان این موضوع که هم اکنون دو هزار و ۵۳ بیمار مبتلا به کروناویروس در بیمارستان های استان بستری هستند، افزود: از این تعداد، ۳۲۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

وی  با آرزوی قبولی طاعات و عبادات تمام روزه داران و اشاره به شب های قدر، از مردم استان به ویژه سالمندان و افراد دارای بیماری های زمینه ای خواست، با توجه به همه گیری ویروس کرونا در استان، تا حد امکان از حضور در مجالس و آیین ها پرهیز و برنامه های شب قدر را در خانه پیگیری کنند؛ همچنین در صورت حضور در این آیین ها، در مکان هایی حاضر شوند که شیوه نامه های بهداشتی را به طور کامل رعایت می کنند و در طول مراسم از ماسک استفاده و فاصله فیزیکی را رعایت کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha