بیش از ۲۰ هزار و ۵۰۰ دستگاه کامیون از مرز بازرگان تردد کرد

ارومیه- ایرنا- مدیر پایانه مرزی بازرگان با اشاره به اینکه این مرز از پایانه‌های مهم زمینی کشور است، گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲۰ هزار و ۵۳۵ دستگاه کامیون از این مرز تردد کرده که نشان دهنده تداوم فعالیت تجاری در این خطه از کشور است.

جابر اکبرزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا متوسط تردد روزانه کامیون از این مرز را ۶۶۳ دستگاه اعلام کرد و افزود: در این مدت هشت هزار و ۲۰۰ دستگاه کامیون از کشور خارج شده است.

وی  ادامه داد: تعداد کامیون ورودی به کشور از این پایانه نیز امسال ۱۲ هزار و ۳۳۵ دستگاه بوده است.

مدیر پایانه مرزی بازرگان تاکید کرد: سال گذشته به علت شیوع کرونا و بسته بودن مرز، تعداد ترددها در ماه ابتدایی سال به شدت کاهش یافته بود و قابل مقایسه با آمار امسال نیست.

اکبرزاده اظهار داشت: عمده کالاهای صادراتی در این مدت شامل محصولات کشاورزی و پتروشیمی و مصنوعات سنگی و فلزی بود که به کشورهای آسیایی و اروپایی صادر شد.

وی عمده کالاهای وارداتی از طریق این پایانه مرزی را انواع ماشین آلات صنعتی، MDF، موز، رنگ، لوازم و قطعات یدکی عنوان کرد.

وی اضافه کرد: در این مدت ۲۳ هزار و ۹۶۳ مسافر از این مرز تردد داشته که از این تعداد ۱۳ هزار و ۸۵۱ نفر مسافر ایرانی و ۱۰ هزار و ۱۱۲ نفر مسافر خارجی بوده اند.

وی گفت: در مدت مشابه سال قبل  از این مرز سال گذشته سه هزار و ۶۵۱ نفر تردد داشتند.

آذربایجان‌غربی دارای پنج پایانه مرزی شامل بازرگان ماکو، رازی خوی و سرو ارومیه در مرز ترکیه، صنم بلاغی پلدشت در مرز نخجوان و تمرچین پیرانشهر در مرز عراق است.

کل پایانه‌های مرزی کشور ۲۲ مورد است که حدود یک چهارم آنها در آذربایجان غربی قرار دارد؛ گمرک بازرگان یکی از مبادی سه گانه تجارت مرزی ایران و ترکیه به شمار می‌رود و در شمال آذربایجان‌غربی واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha