حمایت تمام قد ونگر از «کریم»؛ «بنزما باید به تیم ملی فرانسه دعوت شود»

تهران- ایرنا- «آرسن ونگر» خواستار بازگشت «کریم بنزما» به تیم ملی فرانسه در یورو ۲۰۲۰ شد و گفت که دور ماندن وی از جمع آبی‌های فرانسه «دلایل غیرورزشی» دارد.

به گزارش ایرنا، مهاجم باشگاه رئال مادرید به دلیل مداخله احتمالی در پروند اخاذی از «متئو والبوئنا» هم‌تیمی اسبق وی در تیم ملی فرانسه در رابطه با یک نوار ویدئویی غیراخلاقی، از سال ۲۰۱۵ برای تیم ملی فرانسه بازی نکرده است.

در گزارش‌های ماه مارس اعلام شد که بنزما در اکتبر محاکمه خواهد شد؛ مرد فرانسوی مدعی است که بی گناه بوده و این داستان ۶ ساله را نمایشی و فریبکاری توصیف کرده است.

زمانی که این داستان منتشر شد، بنزما به شدت مورد انتقاد قرار گرفت و «مانوئل والس» نخست وزیر وقت فرانسه گفت که ستاره اسبق باشگاه لیون هیچ جایی در تیم ملی فرانسه ندارد.

باوجود ماهیت غافلگیرکننده این اتهامات، ونگر می‌گوید که به اعتقاد وی بنزما دیگر نباید از تیم ملی فرانسه دور بماند.

سرمربی پیشین باشگاه آرسنال در این باره اظهار داشت: دعوت نشدن بنزما به تیم ملی فرانسه به کیفیت بازیکن ربطی ندارد. از نظر من بنزما ۱۰۰درصد باید برای حضور در یورو دعوت شود.

وی افزود: او می‌تواند برای تیم ملی هر کشوری بازی کند. بنابراین دلیل دعوت نشدن او صرفا مسائل غیرورزشی است. او بیش از ۱۰ سال است که در ترکیب اصلی رئال به میدان می رود و آمار او فوق العاده است.

بنزما در جریان داستان اخاذی، بنزما به عنوان یک واسطه عمل کرد تا به طور مستقیم والبوئنا را برای پرداخت پول درخواستی باج‌گیران متقاعد کند. در واقع، والبوئنا به طور مستقیم موضوع را به پلیس اطلاع داد.

بنزما که همچنان یکی از بهترین مهاجمان اروپا محسوب می‌شود، در فصل جاری در ۴۱ بازی برای رئال ۲۸ گل زده است.

او از زمان نخستین حضورش در تیم ملی فرانسه در سال ۲۰۰۷ در مجموع ۸۱ بار پیراهن این تیم را بر تن کرده و ۲۷ گل به ثمر رسانده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =