تردد در مرزهای خوزستان منوط به انجام تست کرونا است

اهواز - ایرنا - فرمانده قرارگاه نظارتی و عملیاتی ستاد مدیریت کرونا خوزستان گفت: تردد قانونی در مرزهای استان منوط به انجام تست کرونا است.

به گزارش ایرنا ولی اله حیاتی روز دوشنبه در نشست قرارگاه نظارتی و عملیاتی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان بیان کرد: برای پیشگیری از ورود نوع آفریقایی و هندی کرونا به خوستان، تمام افرادی که از مرزهای استان تردد می‌کنند ابتدا باید تست دهند در غیر این صورت گذرنامه افراد مهر نمی‌شود.

وی در خصوص اقدامات لازم در بنادر خوزستان گفت: طبق مصوبه ستاد استانی مدیریت کرونا، خدمه کشتی‌های ورودی به بنادر خوزستان اجازه ورود به استان را ندارند، همچنین نیروهایی برای انجام تست در این محل مستقر هستند.

حیاتی در ادامه بیان کرد: برای انجام واکسیناسیون عمومی افراد، ابتدا باید اطلاعات تمامی افراد در سامانه ثبت، و نیروهای مورد نیاز نیز برای انجام این طرح مشخص شوند.

وی با بیان اینکه تمامی محدویت‌های کرونایی همچنان در خوزستان برقرار است گفت: تمهید لازم در خصوص برگزاری شب‌های احیا و نیز نماز عید سعید فطر که طبق مصوبه ستاد ملی و استانی مدیریت کرونا قرار است با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای باز انجام شود اندیشیده شده است.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان نیز گفت: تمام اقدامات لازم برای اجرای طرح واکسیناسیون عمومی در دستور کار قرار گرفته تا پس از دریافت محموله واکسن، بدون دغدغه کار واکسیناسیون عمومی را شروع کنیم.

عبدالرضا حاجتی بیان کرد: نیروهای بسیج در طرح شهید قاسم سلیمانی عملکرد بسیار موثری داشتند و انجام بیماریابی گسترده در خوزستان موجب کاهش آمار فوتی‌ها و بهبود به موقع بیماران شد. وی ادامه داد: در طرح واکسیناسیون عمومی تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در کنار دانشگاه علوم پزشکی به مردم خدمت کنیم.

وی به توزیع بیش از پنج میلیون ماسک در خوزستان اشاره کرد و گفت: این تعداد ماسک توسط شرکت‌های فولاد خوزستان، فولاد اکسین، گروه ملی صنعتی ایران، پتروشیمی‌ها، شرکت گاز، بانک ملی در اختیار قرارگاه قرار گرفته و تا پیش از عید فطر در خوزستان توزیع می‌شود.

هم اکنون ۱۰ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز کرونایی، ۹ شهرستان نارنجی و هشت شهرستان زرد هستند.

تاکنون بیش از ۶۱ هزار دوز واکسن کرونا در خوزستان تزریق شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =