برگزاری انتخابات در فضایی آرام و سالم موجب دلسردی دشمنان می‌شود

سنندج - ایرنا - نماینده کردستان در مجلس خبرگان رهبری به بیانات روز گذشته رهبرمعظم انقلاب اشاره کرد و گفت: همه از جمله دست‌اندرکاران و کاندیداها باید فضا را برای برگزاری انتخاباتی پرشور، سالم و آرام فراهم کنند که این مهم موجب دلسردی دشمنان خواهد شد.

ماموستا فایق رستمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، صحبت‌های روز گذشته رهبر معظم انقلاب را چراغ راهی برای مسوولان و مردم عنوان کرد و اظهار داشت: دشمن می‌داند که مشارکت گسترده مردم در انتخابات، باعث شکست سیاست‌های کینه‌توزانه آنان خواهد شد، بنابراین تمام تلاش خود را برای دلسرد کردن مردم و عدم شرکت آنان در انتخابات بکار می‌گیرند.

وی اضافه کرد: موضوع انتخابات به سرنوشت ملت و اقتدار ملی گره خورده است و می‌طلبد همه حضوری گرم و پرشور در این ماراتن سیاسی داشته باشند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری، مشارکت گسترده در انتخابات را تبلور مردم سالاری دینی دانست و افزود: انتخاب مسوولان و نظارت بر کار آنان، وظیفه و حق مردم است و این مسئله در قالب شرکت پرشور و دلسوزانه در انتخابات معنا پیدا می‌کند.

ماموستا رستمی به آیه ۳۸ سوره شورا و اهمیت مشورت و رای‌گیری در قرآن کریم اشاره کرد و گفت: فضا باید طوری باشد که مردم تشویق شده و برای تعیین سرنوشت خود، با شور و شوق، پای صندوق‌های رای حاضر شوند.

وی با بیان اینکه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، در سایه وحدت محقق می‌شود، اضافه کرد: دستگاه‌هایی مانند شورای نگهبان هم مثل همیشه باید با دلسوزی و عدالت، زمینه را برای مشارکت گسترده مردم فراهم کند.

 امام جمعه سنندج با بیان اینکه هر نوع تخریب و تحقیر در فضای انتخابات باعث دلسردی مردم می‌شود، یادآور شد: امیدواریم مردم به وظیفه اسلامی و انسانی خود عمل کرده و بار دیگر سرنوشت و عزت خود را رقم بزنند.

ماموستا رستمی تاکید کرد: افراد منتخب در شورای شهر و ریاست جمهوری باید دلسوزانه و با مدیریتی قوی وارد میدان شوند و تمام فکر و ذهنشان، خدمتگزاری و رفع مشکلات مردم باشد.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =