معلمان در شرایط کرونا جلوه ای از ایثار را رقم زدند

کرج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد: در این شرایط خاص کرونایی معلمان جلوه‌ای از ایثار، فداکاری و شکوه را در کشور رقم زدند که معلمان استان البرز از این امر مستثنی نبودند.

سالار قاسمی روز دوشنبه در آیین اهدا یکصد دستگاه  تبلت به دانش آموزان بی بضاعت افزود: معلمان البرز با تلاش و کوشش خود در بستر فضای مجازی علی‌رغم تمام سختی‌ها به خوبی مفاهیم و محتوای دروس را به دانش آموزان انتقال دادند.

وی بیان داشت: به دلیل وضعیت قرمز کرونایی استان نتوانستیم به نحو شایسته‌ای از معلمان قدردانی کنیم اما توانمندی، ایثارگری و تلاش آنها به منظور تعلیم و تربیت دانش آموزان ما بر هیچ‌کس پوشیده نیست.

قاسمی به اجرای طرح شناسایی جلوه‌های ویژه معلمی در زیست‌بوم جدید اشاره کرد و یادآورشد: در البرز ۱۴ معلم به عنوان معلم نمونه کشوری و استانی انتخاب شدند.

وی ادامه داد: تاکنون نزدیک به سه  هزار تبلت از سوی اتاق بازرگانی استان، اصناف، کمیته امداد امام خمینی (ره) و مجمع خیرین استان البرز به دانش آموزان نیازمند استان البرز اهدا شده است.

وی اضافه کرد: امروز از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) و بانک ملی استان البرز ۱۰۰ دستگاه تبلت به دانش آموزان بی‌بضاعت مدارس اهدا شد.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز عنوان کرد: با بکارگیری روش های مختلفی چون بسته آموزشی، راهبران و راهنمایان آموزشی به صورت حضوری ضمن رعایت پروتکل بهداشتی دانش آموزانی را که دسترسی به آموزش فضای مجازی نداشته اند را زیر پوشش تحصیلی قرار داده ایم.

قاسمی تاکید کرد: تمام تلاش آموزش و پرورش البرز از زمان شیوع ویروس کرونا تا کنون معطوف به بازنماندن حتی یک دانش آموز از کلاس درس و همچنین تولید محتواهای آموزشی کیفی شده  است.

استان البرز ۴۷۳ هزار دانش آموز دارد که ۲۶ هزار نفر آن بی بضاعت هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =