سهمیه ویژه روغن و شکر به خراسان رضوی اختصاص می‌یابد

مشهد- ایرنا- معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برخی واحدهای صنعتی خراسان رضوی برای ادامه فعالیت، نیاز به روغن، شکر خام و شکر سفید دارند که بر همین اساس سهمیه ویژه‌ای به این استان اختصاص داده می‌شود.

به گزارش روز دوشنبه استانداری خراسان رضوی، عباس قبادی در نشست کارگروه تنظیم بازار استان افزود: تاکنون اقدامات خوبی چه در ایام پایانی سال گذشته و چه در ماه مبارک رمضان امسال در ارتباط با تنظیم بازار استان انجام شده است.

وی ادامه داد: در زمینه ذخیره‌سازی برخی کالاها مانند گوشت مرغ و گوشت قرمز تصمیم بر این گرفته شد تا از محل دام موجودی استان این کار صورت گیرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: همچنین با توجه به گزارش مازاد تولید تخم مرغ در استان قرار بر این شد بعد از تنظیم بازار استان بخشی از این تخم مرغ توسط پشتیبانی امور دام خریداری و ذخیره شود و بخشی دیگر هم به عنوان کالای صادراتی به کشورهای هدف صادر گردد که اختیار آن بر عهده استان است.

وی افزود: برخی مصوباتی که امروز در استان به تصویب رسید باید در کارگروه تنظیم بازار کشور نیز مورد تصویب قرار گیرد، با این حال امیدواریم با تلاش و همتی که در مجموعه مدیران ارشد استان وجود دارد این اقدام به نتیجه برسد.

استاندار خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: با انسجام و همدلی اعضای ستاد تنظیم بازار استان آرامش در بازار ایجاد می‌شود.

محمدصادق معتمدیان با بیان اینکه مشکل گوشت مرغ مشکل کشوری بود، افزود: خراسان رضوی مشکلات کمتری نسبت به سایر استان‌ها در این حوزه داشت که از تلاش‌های دستگاه‌های اقتصادی، قضایی و بخش خصوصی که فعالانه در این زمینه کمک کردند، صمیمانه قدردانی می‌کنم.

وی با بیان اینکه تلاش کردیم با همدلی میان اعضای ستاد تنظیم بازار نگرانی جدی در استان نداشته باشیم ادامه داد: به نظر می‌رسد نسبت به وضعیت استان‌ها، یک سری اختیارات ویژه باید تفویض شود که در شرایط خاص بر اساس آن بتوان تصمیم گیری نمود.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه این استان به رغم محدودیت‌های کرونایی همچنان زائر پذیر است، گفت: خراسان رضوی دارای مرزهای طولانی و دروازه ورودی به کشورهای آسیای میانه است لذا نیازمندیم مکانیزمی شکل بگیرد تا از ظرفیت استان‌هایی از قبیل خراسان رضوی در شرایط اضطراری برای کل کشور استفاده شود.

وی با تاکید بر اینکه شاکله اصلی اقتصاد استان بخش خصوصی است افزود: خراسان رضوی در زمینه واردات و صادرات ظرفیت‌هایی دارد که هنوز به فعلیت نرسیده است. در این راستا آمادگی داریم در این زمینه دقیق‌تر ورود پیدا کرده و نیاز استان و کشور را تامین کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =