خانواده‌های ایرانی با بازی‌های موبایلی بومی آشنا شدند

تهران- ایرنا- معاون حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در مراسم اختتامیه پویش «بازی‌نو» با اشاره به تولید بازی‌های خوب داخلی و لزوم معرفی آنها به خانواده‌ها و کاربران گفت: برگزاری پویش بازی‌نو این فرصت را برای آشنایی خانواده‌ها با بازی‌های موبایلی خوب ایرانی فراهم کرد.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از اداره ارتباطات و امور بین‌ الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، سید محمدعلی سیدحسینی معاون حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در مراسم  اختتامیه پویش «بازی‌نو» گفت: ما بازی‌های ایرانی باکیفیت زیادی داریم که شاید در این سالها خوب به مردم معرفی نشدند. برگزاری این پویش باعث آشنایی کاربران با این بازی‌ها و جذب مخاطب برای آنها شد.

معاون حمایت بنیاد همچنین افزود: حجم عمده معرفی این پویش برای کاربران از طریق شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات میان‌برنامه‌ای و میان ویدئویی مبتنی بر بازاریابی دیجیتال اتفاق افتاد. این بازی‌ها به‌صورت رایگان در دسترس مخاطبان قرار گرفت. از مجموع ۲۵ بازی حاضر در این پویش ۱۷ بازی در بخش اصلی حاضر بودند که هر کدام نزدیک به ۳۰ هزار نصب کسب کردند و بازی‌های بخش تازه‌واردها هم هرکدام ۱۰هزارنصب به‌دست آوردند.

سیدحسینی تصریح کرد: قرار است در آینده نزدیک گزارش مشترک آماری از عملکرد پویش بزرگ بازی‌نو توسط "دایرک" و "متریکس" تهیه و منتشر شود. براساس این بررسی و جمع‌بندی نقاط قوت و ضعف آن ما در نظر داریم این پویش را  ادامه دهیم و در سال آینده نیز برگزار کنیم. ضمن اینکه کسانی که طی زمان برگزاری پویش نتوانستند این ۲۵ بازی را نصب و بازی کنند در بقیه ایام سال این فرصت برای‌شان فراهم است و جوایزی هم برای آنها در نظر گرفته می‌شودکه از طریق صفحه اینستاگرام بازی‌نو اطلاع‌رسانی می‌شود.

معاون حمایت بنیاد و دبیرکمپین بازی‌نو با اشاره به حامیانی که در برگزاری این پویش با بنیاد مشارکت داشتند،گفت: آژانس تبلیغاتی تپسل همکار اصلی بنیاد در برگزاری این پویش بوده و حمایت ویژه‌ای را از بازی‌سازان ایرانی حاضر در این پویش انجام داده است. آسیاتک، کافه بازار، سازمان فناوری اطلاعات، متریکس و مدیا اد نیز از حامیان دیگر این پویش محسوب می‌شوند. همچنین بخش‌های مختلف بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از جمله همگرا، دایرک، انستیتو ملی بازی‌سازی و اسرا کمک‌های بسیاری در برگزاری بهتر این پویش انجام داده‌اند. سیدحسینی به این نکته مهم نیز اشاره کرد که پویش بازی‌نو در سطح ملی برگزار شدو برخلاف رویدادهای حضوری فقط مختص به کاربران تهرانی نبود. بلکه به دلیل اجرای آنلاین آن امکان مشارکت تمام علاقه‌مندان به بازی از تمام شهرها و استان‌های کشور فراهم شد و شاهد حضور مخاطبان از سراسر کشور در این پویش مردمی بودیم.

بازی‌های مردمی

اما بخش جذاب این مراسم مثل تمام اختتامیه‌های رویدادها اعلام اسامی برندگان آن بود. اولین اسامی اعلام شده در این بخش مربوط به بازی‌های مردمی بود که براساس میزان لایک (پسند) به ترتیب سه بازی «قهوه‌چی» از استودیو توت گیمز، بازی «شوترلند» از استودیو ای من گیمز و بازی «سرضرب» از استودیو میدوپیا انتخاب شدند که به بازی اول یعنی بازی «قهوه‌چی» تندیس بازی مردمی به همراه ۱۰ میلیون تومان شارژ اضافی به اعتبار این تیم در ساختار حمایتی همگرا تعلق گرفت.

بازی‌های برتر به لحاظ عملکرد

در این بخش بازی‌های برتر پویش «بازی‌نو» ۱۴۰۰ به لحاظ عملکرد براساس دو شاخص «نرخ بازگشت کاربر به بازی» و «نرخ تبدیل کلیک به نصب» معرفی شدند.

براین اساس رتبه‌های اول تا سوم برترین بازی‌ها به لحاظ عملکرد در پویش بازی‌نو ۱۴۰۰به ترتیب به بازی‌های «الفبابا» از استودیو بارانا گیمز، «دبرناشو» از استودیو نردبان اندیشه و «منچیکو» از استودیو نوآ گیمز تعلق گرفت.

جوایز منتخبان این بخش که به ترتیب تیم‌های اول تا سوم مبلغ ۲۰۰، ۱۷۵ و ۱۵۰ میلیون تومان به همراه تندیس ویژه بازینو ۱۴۰۰بود از طرف سازمان فناوری اطلاعات ایران اهدا شد. به گفته معاون حمایت بنیاد قرار است این جوایز در قالب «طرح بوم‌واره سامانه ایران نوآفرین»  به‌صورت اعتبار حمایتی برای بازی‌های منتخب این بخش شارژ شود.

 شهره ناصری معاون سیاست‌گذاری سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز طی سخنانی کوتاه در اختتامیه این رویداد گفت که امیدوارند در سال جاری با همکاری بنیاد بتوانند حمایت‌های متنوع‌تری  برای توسعه صنعت بازی کشور ارائه دهند.

گفتنی است ارزیابی بازی‌های منتخب این بخش توسط مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال (دایرک) انجام شد.

PS۵ به همدان رسید

برای شرکت در بخش قرعه‌کشی پویش بازی‌نو در مجموع ۹ هزار و ۳۶۹ نفر ثبت‌نام کرده ‌بودند تا شانس خود را برای دریافت دو دستگاه گوشی موبایل و یک دستگاه PS۵ امتحان کنند. با انجام قرعه‌کشی دو دستگاه گوشی موبایل به زهرا الحسینی از قم و رضوان یوسفی یکتا از ابهر در استان زنجان رسید و برنده PS۵ هم ندا فعله‌گری از همدان شد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha