مناسب سازی ۶۰ فیلم سینمایی برای افراد دارای معلولیت شنوایی

تهران _ ایرنا_ مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور از همکاری اداره کل روابط عمومی سازمان بهزیستی با شبکه سلامت سیما به منظور مناسب سازی ۶۰ فیلم سینمایی برای افراد دارای معلولیت شنوایی خبر داد و گفت: این فیلم‌ها از شبکه سلامت سیما، پخش می‌شوند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان بهزیستی کشور، مسعود آسیما اظهار داشت: در راستای اجرای قانون حمایت از افراد دارای معلولیت و مناسب سازی محتواهای قابل ارائه به آنها، مقرر شد ۶۰ عنوان فیلم سینمایی با استفاده از رابط ناشنوایان مناسب سازی شود و در اختیار افراد دارای معلولیت شنوایی قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: این مناسب سازی با استفاده از بیش از ۲ رابط ناشنوایان و با توجه به صحنه های فیلم ها انجام شده است تا فضای واقعی تری از فیلم را به مخاطب ارائه دهد. همچنین این فیلم های مناسب سازی شده تا پایان ماه مبارک رمضان و روز عید سعید فطر به صورت روزانه در ساعت ۱۷ و تکرار آن در ساعت ۲۴ از شبکه سلامت سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می شود.

آسیما افزود: سازمان بهزیستی کشور علاوه بر پیگیری هایی که در زمینه مناسب سازی های مختلف اعم از مبلمان شهری و ساختمان ها و همچنین اپلیکیشن ها و وب سایت های مختلف انجام داده است، این مناسب سازی را در تولید محتواهای فرهنگی و هنری هم پیگیری می‌کند تا افراد دارای معلولیت شنوایی هم بتوانند مانند دیگر افراد جامعه از تولیدات فرهنگی و هنری کشورمان استفاده کنند.

به گزارش ایرنا، پنج فیلم سینمایی مناسب سازی شده با عناوین امروز به کارگردانی رضا میر کریمی، طلا و مس به کارگردانی همایون اسعدیان، گهواره ای برای مادر به کارگردانی پناه بر خدا رضایی،  پدر آن دیگری به کارگردانی یدالله صمدی و خداحافظی طولانی به کارگردانی فرزاد موتمن در روزهای ۱۲ تا ۱۶ اردیبهشت ماه جاری از شبکه سلامت سیما پخش می شوند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =