هشت بیمار کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در خراسان شمالی جان باختند

بجنورد- ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته هشت بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های این استان جان باختند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی، دکتر سیداحمد هاشمی افزود : درهمین مدت ۱۱۷ بیمار جدید با نتایج قطعی بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های این استان بستری شدند.                                      به گفته وی هم اکنون ۴۱۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستانهای استان بستری هستند.

وی اظهار داشت: شرایط بحرانی را در استان تجربه می کنیم و تعداد موارد بستری و فوتی رو به افزایش است و هم اکنون خراسان شمالی جزو هفت استان کشور با شیب تند افزایش تعداد موارد بستری است.

هاشمی ضمن تاکید بر زدن ماسک و دوری از تجمعات گفت: بیشتر مبتلایان افرادی هستند که در مراسم های عروسی و عزا، دورهمی های خانوادگی شرکت کرده اند و یا در تعطیلات به سفر رفته اند و هم اکنون عموم موارد ابتلا بصورت خانوادگی است.

آمارهای رسمی نشان می دهد که در حدود ۱۴ ماه اخیر که استان خراسان شمالی شیوع ویروس کرونا را پشت سر می گذارد بیش از یک هزار ۱۶۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های این خطه شمال شرق کشور جان خود را از دست دادند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha