بیش از ۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش مسکن در کردستان پرداخت شد

سنندج-ایرنا- مدیر شعب بانک مسکن کردستان گفت: سه هزار و ۷۸۸ میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه و رونق بخس مسکن طی سال گذشته در این استان پرداخت شد.

جلال‌الدین سلیمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان تسهیلات در قالب هفت هزارو ۲۸ قرارداد به متقاضیان پرداخت شده که بیش از ۹۰ درصد این تسهیلات در بخش مسکن و به منظور ساخت، خرید و احداث واحدهای مسکونی منعقد شده است.

سلیمی با اشاره به اینکه بانک مسکن در پروژه‌های طرح مسکن مهر و در سرمایه‌گذاری از طریق منابع خود اقدام به ساخت ‌و سازکرده است، افزود: با اجرای این طرح در استان ۴۶ هزار و ۴۳۶ واحد مسکونی در استان ایجاد شده که از این تعداد ۴۴ هزار و ۹۹واحد تحویل متقاضیان شده و۲ هزار و ۳۳۷ واحد هم در سال ۱۴۰۰ تعیین تکلیف و تحویل داده می‌شود.

وی به مهمترین اقدامات طرح مسکن مهراشاره کرد و گفت: از مهمترین اقدامات طرح مهر، کمک به بهسازی و مقاوم سازی منازل مسکونی در روستاها بوده که با مشارکت بانک مسکن ،۱۲ هزار واحد مسکونی در روستاهای استان احداث و مقاوم سازی شده است.

مدیر شعب بانک مسکن استان کردستان یادآور شد: در حوزه بافت فرسوده هم یک هزار و ۹۷۳ واحد سهمیه به استان اختصاص داده شده که از این تعداد تاکنون قرارداد یک هزارو ۶۵۰ واحد منعقد شده است.

سلیمی در خصوص میزان پرداخت تسهیلات ازدواج و اشتغال در استان اظهار داشت: طی سال گذشته یک هزار و ۱۵۶ فقره تسهیلات ازدواج به مبلغ ۵۵۰ میلیارد ریال در راستای کمک به ازدواج جوانان استان و نیز تعداد ۳۵۴ فقره تسهیلات به ارزش ۱۰۸ میلیارد ریال برای اشتغال آنها توسط شعب این بانک پرداخت شده است.

بانک مسکن در استان کردستان دارای ۲۱ شعبه است که ۹ شعبه آن در شهرستان سنندج و ۱۲ شعبه دیگر در سایر شهرستان‌ها به مردم استان خدمت رسانی می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =