وظیفه همه در آستانه انتخابات، تزریق امید به جامعه است

قزوین – ایرنا – رییس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: وظیفه همه افراد جامعه از مدیران، احزاب، فعالان سیاسی و تریبون داران در آستانه انتخابات، تزریق امید به جامعه است.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز دوشنبه در ستاد انتخابات استان، افزود: در آستانه ۲ انتخابات مهم ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی، فضای جامعه نباید مشوش شود چون دشمن به سیاه نمایی و ناامید کردن مردم از حضور در پای صندوق های رای دل بسته است.

وی گفت: در هر جامعه ای، ایرادات و اشکالاتی وجود دارد و باید موقعیت شناس و زمان شناس باشیم و تلاش خود را بر تحقق اصل مشارکت حداکثری در انتخابات قرار دهیم.

رییس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: باید در جامعه امید آفرینی کنیم تا مردم در انتخابات پیش رو، مشارکت حداکثری داشته باشند که خواست و تاکید مقام معظم رهبری در دو سخنرانی اخیرشان بوده است.

وی اضافه کرد:مشارکت حداکثری در انتخابات، مطالبه مقام معظم رهبری و نیاز امروز جامعه است و اگر می خواهیم اقتدار خود را در جهان نشان دهیم و قدرت چانه زنی خود را بالا ببریم باید مشارکت حداکثری در انتخابات رقم بخورد.

این مسوول گفت: مردم حتما در انتخابات پیش رو، مشارکت حداکثری خواهند داشت ولی ما مدیران و تریبون داران و مسوولان احزاب و گروه های سیاسی وظیفه داریم در این ایام به جامعه امید تزریق کنیم.

وی افزود:همچنین از مسوولان انتظار می رود در مسیر انسجام و وحدت جامعه حرکت کنند و به جای بیان مشکلات برای حل آنها تلاش کنند.

زمینه و بستر مشارکت حداکثری در انتخابات فراهم شود

معاون سیاسی استاندار قزوین اضافه کرد: اقدامات خوبی برای انتخابات صورت گرفته است و امیدواریم زمینه و بستری را فراهم کند که حضور باشکوه مردم را در انتخابات داشته باشیم.

وی با بیان اینکه شمارش معکوس برای برگزاری انتخابات آغاز شده است، افزود: ۴۵ روز دیگر تا انتخابات سرنوشت ساز ۲۸ خرداد باقی مانده است که زمان زیادی نیست چون انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی با هم برگزار می شود و تمهیدات سنگینی را می طلبد.

حبیبی افزود: با توجه به این موضوع، تمامی آنچه که تاکنون در ستاد انتخابات استان، سیاستگذاری کرده ایم وارد فاز اجرایی می شود و باید با دقت بیشتر برای پشتیبانی کارگزاران و رفع نیازمندی های آنها اقدام کنیم.

 حبیبی گفت: کسانی که مسوولیت کمیته ستاد انتخابات را برعهده گرفته اند باید اولویت اول و آخر آنها تا ۲۸ خردادماه انتخابات باشد و برنامه ریزی لازم را برای برگزاری مطلوب آن داشته باشند.

وی اضافه کرد: هم اکنون هیچ امری مهمتر از انتخابات نیست و با توجه به اینکه مهمترین موضوع کشور انتخابات است، باید زمینه مشارکت حداکثری در آن را فراهم کنیم.

انتخابات پیش رو در شهر قزوین الکترونیکی برگزار می شود

حبیبی اضافه کرد: تمامی فرایندهای انتخابات شورای شهر مرکز استان به صورت کامل و ۱۰۰ درصد الکترونیکی برگزار می شود.

وی اضافه کرد:با برگزاری انتخابات الکترونیک حداکثر ۲ ساعت بعد از پایان رای گیری می توانیم نتیجه انتخابات شورای شهر را اعلام کنیم که یکی از آثار اجرای این فرایند است.

حبیبی افزود: کمیته فناوری ستاد انتخابات استان باید وقت بیشتری را در این زمینه بگذارد و جلسات بیشتر و منظم تری داشته باشد و بستر و امکانات انتخابات الکترونیک را در قزوین فراهم کند.

وی ادامه داد: همچنین این کمیته برای زیرساخت های الکترونیک در تمامی نقاط استان برنامه ریزی کند و جلسات خود را بخش به بخش در این زمینه با عضویت نماینده فناوری ستاد انتخابات استان، شرکت مخابرات و زیرساخت و بخشدار برگزار نماید و چک لیست های لازم را تهیه کند.

حبیبی در ادامه ضمن تشکر از زحمات اصحاب رسانه و صدا و سیما، گفت: دشمنان دنبال دلسرد کردن مردم برای مشارکت حداقلی در انتخابات هستند و باید توپخانه رسانه ای علیه دشمنان و ضدانقلاب داشته باشیم.

در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر، استان قزوین ۹۶۴ داوطلب در ۲۸ شهر به رقابت خواهند پرداخت که ۸۶ درصد داوطلبان مرد و ۱۴ درصد آنها زن هستند.

استان قزوین دارای ۶۷۹ روستای واجد شرایط برگزاری انتخابات شوراهای روستایی است که در این دوره چهار هزار و ۶۳۳ نفر داوطلب ثبت نام کرده‌اند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به همراه ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد ماه امسال برگزار خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha