۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۰۰
کد خبرنگار: 2105
کد خبر: 84317212
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۶ طرح سرمایه‌گذاری در همایش منطقه ویژه اقتصادی بانه ارائه می‌شود

سنندج- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان با اشاره به برگزاری همایش سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بانه گفت: ۳۶ طرح برای ارائه به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در این همایش آماده شده است.

 به گزارش ایرنا، خالد جعفری روز دوشنبه در جلسه تدوین فرصت های سرمایه گذاری برای ارائه به سرمایه گذاران خارجی در همایش یکروزه منطقه ویژه اقتصادی بانه اظهار داشت: در این همایش باید مزیت‌ها و فرصت‌های سرمایه گذاری این منطقه را به صورت جامع و کامل به سرمایه گذاران چهار استان اقلیم کردستان عراق معرفی کنیم تا منجر به جذب سرمایه گذار شود.


وی بر ضرورت قابل اجرا بودن فرصت های سرمایه گذاری تاکید کرد و افزود: در این همایش علاوه بر ارائه فرصت های تدوین شده از سوی استان به عنوان نمونه های مطالعه شده، باید عناوین کلی فرصت های سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بانه (بر اساس زون بندی) را در اختیار سرمایه گذاران قرار دهیم تا آنها نیز بررسی و پیشنهادات خود را مطرح کنند.


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان یادآور شد: در برنامه ریزی این همایش باید میز هماهنگی و همفکری تدوین شود تا امکان تبادل نظر و کسب اطلاعات دقیق در خصوص فرصت های سرمایه گذاری، در اختیار سرمایه گذاران اقلیم قرار گیرد.


جعفری اظهار داشت: اولویت این همایش  جذب سرمایه گذاران اقلیم کردستان برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بانه و بعد در سایر مناطق استان است.

در پایان این جلسه اعلام شد: تعداد ۹ طرح صنایع تبدیلی کشاورزی، ۱۲ طرح صنعتی و پتروشیمی و ۱۵ طرح مورد تایید سازمان خدمات سرمایه گذاری استان، آماده ارائه در این همایش و جذب سرمایه گذار است.

منطقه ویژه اقتصادی بانه در ۱۵ کیلومتری غرب این شهر و در پنج کیلومتری مرز سیرانبند قرار دارد که در سال ۸۹ مصوبه ایجاد آن در دولت دهم به تصویب رسید و عملیات اجرایی آن هم در سال ۹۶ آغاز و  با طرح جامع  آن به همراه هفت منطقه ویژه اقتصادی دیگر در کشور روز دوشنبه ۲۹ دی ماه سال ۱۳۹۹ در جلسه شورای عالی مناطق آزاد تجاری با حضور معاون اول رییس جمهور موافقت شد.

منطقه ویژه اقتصادی بانه ۸۵ هکتار  و در۲ فاز طراحی شده و مساحت مرحله اول آن ۳۵ هکتار است که از این میزان ۲۰ هکتار آن به فضای صنعتی و تولیدی اختصاص پیدا کرده  و تاکنون به ۲۱ نفر از سرمایه‌گذاران واجد شرایط در فاز یک این منطقه زمین واگذار شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =