انتخابات ۱۴۰۰ فرصت مشارکت آگاهانه و تجدید میثاق با نظام اسلامی است

اراک - ایرنا - امام جمعه شهرستان خنداب گفت: انتخابات ۱۴۰۰ فصلی مهم در مناسبات سیاسی کشور است و فرصتی برای مشارکت آگاهانه و تجدید میثاق با نظام جمهوری اسلامی محسوب می‌شود.

حجت الاسلام «محمد صفاهانی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: انتخابات در آینده انقلاب اسلامی، جامعه و پیشرفت کشور تاثیرگذار است و همه مکلف هستند که با رای آگاهانه ریل‌گذاری صحیح برای پیشبرد اهداف گام دوم انقلاب را فراهم کنند.
وی شرکت در انتخابات را وظیفه شرعی، ملی، مذهبی و انقلابی عنوان کرد و گفت: دلسردی و بی‌تفاوتی در کارزار انتخابات پذیرفته نیست چرا که توسعه پایدار از مشارکت هدفمند مردم برمی‌خیزد.
امام جمعه شهرستان خنداب تاکید کرد: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری باید صادقانه و آگاهانه به عرصه انتخابات ورود کنند و با توجه به شرایط حساس اقتصادی و سیاسی کشور ، منتخب آینده رسالت سنگینی بر دوش دارد.
حجت الاسلام صفاهانی تاکید کرد: نامزدها نباید وعده دروغین و فریبنده به مردم بدهند ونیاز است برنامه‌های مدون و دقیق و کاربردی برای رفع مشکلات مردم ارایه شود و پس از انتخابات نیز به کمک احزاب و رسانه‌ها عملکرد منتخبان به صورت مستمر ارزیابی شود.
امام جمعه شهرستان خنداب ادامه داد: مردم انقلابی ایران اسلامی باید تحقیق و بررسی کنند و آگاهانه رئیس جمهور کشور را انتخاب کنند چرا که ایران سربلند به کارگزاران خدوم و توانمند نیاز دارد.
حجت الاسلام صفاهانی نقش امامان جمعه در ترغیب و تشویق مردم در امر انتخابات را ضروری و تاثیرگذار بیان کرد:جامعه اسلامی در برهه کنونی به همبستگی و مشارکت حداکثری برای پیشبرد اهداف نیاز دارد و انتخابات پیش رو یکی از مولفه‌های مهم در تحقق این رسالت است و باید در سایه تعهد و انتخاب آگاهانه بار دیگر دشمن را مایوس کرد.

انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره‌ای مجلس ۲۸ خردادماه جاری در کشور برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha