اجرای طرح ضیافت همدلی برای کمک به مددجویان بهزیستی

تهران- ایرنا- معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اجرای طرح ضیافت همدلی در ذیل پویش ایران همدل، گفت: از اهداف اصلی این پویش، تامین کمک‌هزینه اقلام و بسته‌های معیشتی، تهیه غذای گرم و افطاری و تهیه اقلام بهداشتی و درمانی برای خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ذوالفقار یزدان‌مهر روز دوشنبه در فایل صوتی افزود: کمک‌های این پویش برای خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی از جمله زنان سرپرست خانوار، خانواده‌های معلولان، افراد آسیب‌دیده اجتماعی، خانواده کم‌برخوردار و نیازمند جامعه و دیگر اقشار آسیب‌پذیر تحت پوشش بهزیستی، مصرف خواهد شد.

وی اضافه کرد: پویش ضیافت همدلی در ذیل پویش بزرگ مردمی ایران همدل با مشارکت کمیته امداد در حال برگزاری است و مردم خیر از سه طریق با این پویش می‌توانند همراهی کنند، مردم می‌توانند از طریق کمک‌های نقدی به حساب ایران همدل با کد دستوری۱۴#*  یا واریز مبلغ کمک خود به شماره کارت ۷۷۷۷-۷۷۷۷-۶۰۷۲-۶۲۷۲ یا شماره کارت ۶۳۶۷۹۵۷۰۷۰۷۰۷۰۷۵ در این پویش مشارکت کنند.

معاون مشارکتهای مردمی سازمان بهزیستی کشور گفت: همچنین مردم می‌توانند با مراجعه به سایت و ارائه کمک‌ها به موسسات خیریه همراه پویش یا ادارات شهرستانی بهزیستی کمک‌های خود را ارائه دهند. واریز وجه مشارکت از طریق درگاه بانکی به آدرس https://www.behzisti.ir/  یا مراجعه به درگاه‌ها یا آپ‌های پرداختی مرتبط با سازمان بهزیستی از دیگر راه‌های مشارکت در طرح ضیافت همدلی است.

یزدان‌مهر با اشاره به انگیزه برگزاری پویش ایران همدل و طرح ضیافت همدلی، افزود: رهبر معظم انقلاب در نیمه شعبان در زمینه بروز مشکلات سخت شدن شرایط زندگی به مردم توصیه فرمودند افرادی که توانایی و تمکن مالی دارند فعالیت های وسیعی را به منظور کمک به نیازمندان آغاز کنند؛ به ویژه آنکه در آستانه ماه مبارک رمضان که ماه انفاق و ایثار است، قرار داریم.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در رابطه با ضرورت شکل گیری رزمایشی برای کمک به نیازمندان، اضافه کرد: براساس این فرمایشات، ماه مبارک رمضان فرصت ارزشمندی است که ما در بحث خدمات رسانی توام با کرامت انسانی به افراد نیازمند گام های موثری برداریم که در قالب پویش همدل طرح ضیافت همدلی با تاکید بر کرامت انسانی در کمک به جامعه هدف بهزیستی با مشارکت موسسات خیریه و مردم و کارشناسان بهزیستی در جهت جذب حداکثری مشارکت های مردمی و بهره‌مندی از ظرفیت‌های مشارکتی موسسات خیریه تحت نظارت بهزیستی در حال اجرا است.

معاون مشارکتهای مردمی سازمان بهزیستی کشور یادآور شد: تفاوت مهم در اجرای پویش در سال جاری، همکاری و مشارکت تنگاتنگ با موسسات خیریه تحت نظارت بهزیستی در سراسر کشور است که افراد خیر می‌توانند با مشارکت با موسسات به افراد نیازمند، کمک‌های خود را برسانند یا نسبت به ارائه کمک‌ها به ادارات بهزیستی در سراسر کشور اقدام کنند.

یزدان‌مهر افزود: بر همین اساس برنامه‌های خدمات رسانی موسسات خیریه همراه در پویش و راه‌های ارتباطی با موسسات و ادارات شهرستانی در سایت سازمان بهزیستی به آدرس https://www.behzisti.ir/ موجود بوده و در پایان پویش نیز گزارش کاملی از وضعیت مشارکت ها و محل مصرف آنها به تفکیک موسسات و شهرستان‌ها به عموم همراهان ارائه خواهد شد.
پویش «ایران همدل»، بزرگترین حرکت جمعی و مردمی برای مواسات و کمک مؤمنانه است که از سال گذشته و پس از بیانات رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر شکل‌گیری نهضت تعاون و احسان و تداوم رزمایش همدلی و نهضت کمک مؤمنانه در کشور آغاز به کار کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha