چهار شرط برای حضور در برنامه فناورانه تامین مالی جمعی " کارویا"

تهران- ایرنا- شرکت‌های دانش بنیان برای حضور در مستند مسابقه تلویزیونی «کارویا» با هدف «تامین مالی جمعی» طرح‌های فناورانه باید چهار شرط را در نظر بگیرند.

فاطمه فرزین کارشناس بخش معاونت سرمایه گذاری صندوق نوآوری وشکوفایی روز دوشنبه در بیست و سومین رویداد دوشنبه های استارتاپی اظهارداشت: این رویداد برای شرکت های دانش بنیان  و فناور طراحی شده است.

وی خاطرنشان کرد: در این مسابقه  که به همت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ساخته شد و تابستان امسال از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می شود، بیش از ۱۲۰ شرکت دانش‌بنیان به رقابت می‌پردازند تا طرح‌های سرمایه‌پذیر برتر آن‌ها وارد هر شرکت دانش‌بنیانی که برای توسعه یکی از محصولات دانش‌بنیان خود نیازمند جذب حداکثر ۴ میلیارد تومان سرمایه جسورانه از طریق تامین مالی جمعی است، می‌تواند در این مسابقه شرکت کند.

این کارشناس یادآور شد: یادآورشد: علاقه مندان به شرکت در این مسابقه باید ۴ شرط شامل توانایی تامین ۱۰ درصد سرمایه مورد نیاز  برای توسعه طرح، جذب سرمایه حداکثر چهار میلیارد تومان برای توسعه یکی از محصولات دانش بنیان شرکت ها، دانش بنیان و فناور بودن شرکت کنندگان و بازگشت سرمایه در حداکثر یک دوره ۱۲ ماه را در نظر داشته باشند.

فرزین گفت: «تامین مالی جمعی» یکی از ابزارهای مهم تامین مالی نوآوری، به ویژه برای طرح‌های نسبتاً کوچک است که اخیراً به همت سازمان بورس و اوراق بهادار عملیاتی شده است و در قالب آن، اشخاص حقیقی و حقوقی علاقه مند فارغ از سن، جنس و موقعیت جغرافیایی می‌توانند از طریق سکوهای معتبر و مورد تایید شرکت فرابورس ایران، در تامین مالی طرح‌ها مشارکت کرده و در سود و زیان آن‌ها شریک شوند.

وی افزود: این روش تامین مالی، به ویژه از آن جهت حایز اهمیت است که منابع تازه‌ای، فراتر از منابع بخش دولتی یا عمومی موجود، و با ماهیت بخش خصوصی به زیست‌بوم دانش‌بنیان تزریق می‌کند.


این کارشناس تصریح کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی نیز به منظور تسهیل و تقویت تامین مالی جمعی در طرح‌های دانش‌بنیان با رویکرد غیرمستقیم، بازگشت ۸۰ درصد اصل سرمایه‌گذاری انجام‌شده از طریق سرمایه‌گذاران حقیقی را تضمین می‌کند. به عبارت دیگر، اشخاص حقیقی علاقمند به مشارکت در تامین مالی جمعی، در صورت شکست طرح، با زیان قابل توجهی مواجه نشده و می‌توانند ۸۰ درصد اصل سرمایه خود را از صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت کنند.

وی یادآور شد: مهلت ثبت نام در مستند مسابقه «کارویا» تا تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ تمدید شده است و علاقه مندان می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی www.karoya.tv و تکمیل کاربرگ در این مسابقه شرکت کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =