۵۴۲ معلم جذب آموزش و پرورش میاندوآب‌ شدند

مهاباد- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش میاندوآب‌ گفت: طی یک و نیم سال گذشته ۵۴۲ معلم جذب آموزش و پرورش این شهرستان شدند.

بهروز تقی‌نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد ۸۷ نفر از طریق ماده ۲۸ افرادی که از دانشگاه‌های آزاد، پیام‌نور و سراسری فارغ‌التحصیل شده‌اند، به واسطه آزمون استخدامی جذب آموزش و پرورش شدند.

وی افزود: همچنین ۴۵۵ نفر در تعیین تکلیف وضعیت آموزشیاران نهضت سوادآموزی، خرید خدمات، پیش‌دبستانی، شرکتی و سربازان معلمی که منجر به حق‌التدریس مستمر شده‌ بودند، طی این مدت به صورت پیمانی به استخدام آموزش و پرورش میاندوآب‌  درآمده اند.

وی بیان کرد: میاندوآب‌ از حیث جذب نیرو رتبه اول استانی را به خود اختصاص داده است.

مدیر آموزش و پرورش میاندوآب‌ با بیان اینکه برخی نیروها هم که در گذشته از مدارس حقوق دریافت می‌کردند باید تعیین و تکلیف شوند، اظهار داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته در سفر اخیر وزیر آموزش و پرورش به آذربایجان غربی به احتمال زیاد این افراد به زودی تعیین و تکلیف شوند.

تقی‌نژاد با بیان اینکه از نظر نیروی انسانی آموزش و پرورش میاندوآب‌ با کمبود مواجه است، اظهار داشت: در حال حاضر خلأ موجود در نیروی انسانی در این شهرستان با پرداخت حقوق ۱۳ هزار ساعت اضافه کاری جبران می‌شود که با این وجود همچنان حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ نفر کمبود معلم وجود دارد.

وی همچنین با گرامیداشت هفته معلم افزود: هشت نفر از همکاران فرهنگی میاندوآب که در ایام کرونایی، جلوه‌های ویژه معلمی در زمینه درس پژوهی، تولید محتوای الکترونیکی و روش‌های فعال تدریس و در کل در ارزیابی شاخص‌های آموزش و پرورش را کسب کرده‌اند، به عنوان نمونه استانی انتخاب شده‌اند.

۱۲ تا ۱۸ اردیبهشت ماه سالروز ایام شهادت استاد شهید مرتضی مطهری، هفته معلم نام گرفته است.

شهرستان میاندوآب با ۲۸۵ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد و حدود ۶ هزار فرهنگی به بیش از ۵۰  هزار دانش آموز تدریس می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha