کارگران، سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی هستند

قزوین - ایرنا - نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: کارگران به عنوان سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی دارای جایگاهی بزرگ در عرصه تولید و عملی شدن شعار "تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها" هستند.

به گزارش ایرنا، فاطمه محمد بیگی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، بابیان اینکه کار مایه حیات زندگی است، افزود:  روز جهانی کارگر فرصتی است تا از خدمات ارزنده زنان و مردانه فعال در عرصه تولید تقدیر کنیم چراکه آنها از عناصر مهم پیشرفت، توسعه، بالندگی و خوداتکایی در کشور محسوب می‌شوند.

وی تصریح کرد: حضور در عرصه خدمت و تلاش در جهت اعتلای اهداف نظام جمهوری اسلامی نیاز به مشارکت همه دارد و هر کدام از ما باید تلاش کنیم در این عرصه تمام همت و تلاش خود را به کار بگیریم تا شاهد شکوفایی و بالندگی در کشور عزیزمان باشیم. 

محمدبیگی با بیان اینکه تلاش مجاهدانه کارگران از مهمترین مولفه های تولید قدرت و حفاظت از امنیت ملی است؛ تصریح کرد: بی شک آموزش و تربیت صحیح را می توان از زیرساخت های حیاتی استمرار تولید برشمرد.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز دز مجلس شورای اسلامی ادامه داد: توسعه و شکوفایی اقتصاد مرهون همت کارگران عزیز است و می توان گفت این قشر زحمت کش ستون‌فقرات توسعه درون زا و پایدار تولید محسوب می شوند.

وی تصریح کرد : تلاش نمایندگان مجلس یازدهم بر احقاق حقوق واقعی کارگران و تحقق مطالبات آنها است، چراکه میزان دریافتی قشر کارگر به عنوان زحمت کشان بی ادعا با حق واقعی آنها گاه فاصله وجود دارد و از این رو همسان سازی حقوق کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی، افزایش حقوق سالیانه کارگران تا حدود ۳۹ درصد در سال ۱۴۰۰ و برگزاری نشستی با تشکلات کارگری در صحن مجلس را پیگیری کردیم که نتایج خوبی را برای قشر کارگری به همراه داشت. 

وی اظهار داشت: به طور قطع کار و تلاش رمز بقای یک جامعه سالم است و رفع موانع و پشتیبانی بیشتر در حوزه تولید باید در سال جاری به عنوان یک اولویت از سوی مسوولان در نظر گرفته شود. 

محمدبیگی افزود: نتیجه تحرک، پویایی، خلاقیت و نوآوری در تولید آسایش همگانی را در پی دارد و این مهم میسر نمی شود مگر با فداکاری کارگران عزیزی که شبانه روز ، در سرما و گرما و در هر وضعیت پرخطری حتی در دوره گرفتاری و درگیری اهل زمین با ویروس پیچیده و هزار چهره و مرگبار کرونا ویروس از پا نمی نشینند و با تحمل همه رنج ها اجازه توقف چرخه تولید را نمی دهند.

وی عنوان کرد: بدون شک بهبود فضای کسب و کار، اشتغال، رفاه اجتماعی و تولید در گرو مشارکت همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها و نهادهای مسوول، کارفرمایان و کارگران عزیز است تا با مسوولیت پذیری و حمایت همه جانبه از عرصه کار و کارگر رونق تولید را بیش از پیش شاهد باشیم.

محمدبیگی اظهار داشت: در طول یک سال گذشته تلاش شد پیگیر مشکلات کارخانجات و عرصه تولید به ویژه در سطح استان قزوین باشیم.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: راه اندازی درمانگاه و بیمارستان تامین اجتماعی در مناطق مختلف حوزه انتخابیه، دیدار و رایزنی با نمایندگان تشکلات کارگری استان قزوین، دیدار و جلسه با وزیر کار جهت پیگیری مشکلات کارگران که با همراهی تشکلات کارگری همراه بود، از جمله موارد در حوزه کار و کارگری به شمار می رود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha