۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۳۰
کد خبرنگار: 2154
کد خبر: 84317179
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

عضو برجسته حماس :روز قدس نماد نبرد حق علیه باطل است

تهران – ایرنا – " محمود الزهار " عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس ) روز قدس را نماد نبرد میان حق و باطل برشمرد و گفت که هدف از تعیین این روز تحقق بخشیدن به آرمان آزادی فلسطین است.

الزهار در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در غزه از تعیین روز جهانی قدس از سوی حضرت امام خمینی (ره) به عنوان یک " انتخاب موفق " نام برده و خاطرنشان کرد: این روز نگاه ها را متوجه نبرد مستمر قدس می نماید.

وی هدف از انتخاب روز قدس به عنوان « نماد نبرد میان حق و باطل » را « تحقق بخشیدن به آرمان آزادی فلسطین و فلسطینیان » برشمرد.

الزهار از آزادسازی تمام سرزمین فلسطین از دریای مدیترانه تا رود اردن به عنوان " اصل اساسی جهان اسلام " و از بیت المقدس به عنوان « مقدس ترین مکان برای مسلمانان جهان پس از مکه مکرمه و مدینه منوره» نام برد.

این شخصیت برجسته جنبش حماس همچنین از قدس به عنوان "یک سرزمین عربی اسلامی و نماد عقیده و دین و سرزمین و پایتخت فلسطین" یاد کرد.

الزهار عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی از سوی برخی از کشورهای عرب را محکوم کرد و خاطرنشان نمود: آنها از قلمرو اصول اساسی جهان اسلام خارج شده و در گردونه خیانت کاران به امت مسلمان قرار گرفتند. وظیفه ما در مقابل اشغالگران آن است که آنها را از سرزمین خود بیرون برانیم نه آنکه با آنها دست دوستی داده و رابطه برقرار کنیم.

الزهار همچنین در گفت وگوی اختصاصی خود با ایرنا از به رسمیت شناخته شدن رژیم صهیونیستی از سوی برخی از رژیم های عربی به عنوان « انحراف واقعی و جرم و جنایت » نام برده که به گفته وی تنها با « از بین رفتن رژیم اشغالگر قدس » و کنار گذاشتن خیانت کاران از زمام قدرت برطرف خواهد شد.

وی تاکید کرد: تمامی کشورهای عربی که اخیرا با دشمن صهیونیست روابط شان را بهبود بخشیده اند، شکست خواهند خورد و تمدن جدیدی بر پایه صلح و عدالت در جهان شکل خواهد گرفت.

محمود الزهار از قدس به عنوان "قلب" سرزمین فلسطین نام برد که اشغال آن به معنای « اشغال تمام سرزمین فلسطین » خواهد بود.

وی از تمامی اعراب و مسلمانان جهان خواست تا "با استفاده از همه ابزارهای مشروع و قانونی از جمله حمایت نظامی و ارائه کمک های تسلیحاتی از انتفاضه قدس حمایت به عمل آورند و با قرار گرفتن در کنار ملت فلسطین به اقدامات تجاوزکاران صهیونیست ها پایان داده و به فلسطینیان در جهت آزادسازی سرزمین هایشان یاری برسانند.  

الزهار تاکید کرد که از ملت های عرب و مسلمان می خواهم با استفاده از ظرفیت روز قدس به یاری فلسطینیان مظلوم و ستمدیده بشتابند.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =