۱۵ قطعه شی تاریخی به میراث فرهنگی کرمان اهدا شد

کرمان - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از اهدای ۱۵ قلم شی تاریخی به یگان حفاظت این اداره کل در شهرستان ارزوییه خبر داد.

به گزارش ایرنا،  سرهنگ سیدعلی حسینی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این اشیا اهدایی شامل کاسه و ظرف کلریتی، النگو، حلقه و سرپیکان مفرغی، پیاله و ظرف شیشه‌ای می‌شوند که به دوره اسلامی و هزاره سوم پیش از میلاد مسیح برمی‌گردند.

وی تصریح کرد: ۲ نفر از میراث‌بانان افتخاری به نام‌های مصطفی خدابخش و علی رهبر اشیای مذکور را به صورت داوطلبانه به حوزه حفاظتی شهرستان ارزوییه اهدا کرده‌اند.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان اظهار داشت: نیروهای یگان حفاظت این اداره‌کل  با انجام تمهیدات اطلاعاتی و فرهنگ‌سازی بومی و محلی و همچنین جلب مشارکت‌های اجتماعی توانسته‌اند در زمینه کشفیات اشیای تاریخی موفقیت‌های خوبی به دست آورند.

 وی ادامه داد: نیروهای یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با همکاری سازمان‌های مردم نهاد، میراث‌بانان افتخاری و همچنین دستگاه‌های امنیتی و انتظامی به صورت شبانه‌روزی از بناهای تاریخی و محوطه‌های باستانی این استان مراقبت و محافظت می‌کنند.

استان کرمان با سابقه غنی تمدنی و فرهنگی دارای محوطه ها و اماکن تاریخی متعددی است که از آنها اشیای تاریخی و باستانی فراوانی کشف می شود.

شهرستان ارزوییه در فاصله ۲۷۰ کیلومتری جنوب غرب مرکز استان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =