منصوری: صهیونیست‌ها سقوط رژیم جعلی اسراییل را دور ذهن نمی‌دانند

تهران- ایرنا- پژوهشگر مرکز اسناد انقلاب اسلامی، گفت: نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس از سوی حضرت امام(ره) باعث شد فلسطین به مسأله جهان اسلام تبدیل شود، بطوریکه با گذشت چهاردهه صهیونیست‌ها تصویر روشن و قطعی از آینده ندارند و از سقوط و اضمحلال دولت صهیونیستی ابراز نگرانی می‌کنند.

جواد منصوری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا، گفت: شهر قدس و مسجد الاقصی در طول تاریخ یکی از مکانهای مقدس تمامی مسلمانان جهان بوده و هست. به عبارت دیگر یکی از مشترکات مسلمانان جهان مساله تقدس قدس و بیت المقدس است و این موضوع را کم و بیش همه سیاستمداران، جامعه‌شناسان سیاسی و مورخان می‌دانند.

سفیر پیشین ایران در پایتخت چین اضافه کرد: در یک قرن گذشته برای تضعیف مسلمانان و ضربه به حیثیت و اعتبار آنها قدس شریف از سوی صهیونیست‌ها اشغال شد. این قضیه طبعا با بازتاب، تنش و درگیری‌های توقف ناپذیری همراه بود. به طوری که یکی از مقام‌های اروپایی اظهار کرد که فکر نمی‌کردیم آن روزی که اسراییل را تاسیس کردیم با یک منبع پایان ناپذیری از مقاومت مقابل این دولت برخورد کنیم.

منصوری عنوان کرد: ایران در رژیم گذشته در موضوع آزادی سازی قدس شریف و مبارزه با اشغالگران صهیونیست به عنوان یک جریان مهم در جهان اسلام مطرح نبود تا اینکه بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی در سال ۱۳۵۸ با همان سبکی که انقلاب اسلامی را شکل دادند مبارزه برای آزادسازی فلسطین و قدس شریف را به شکل جریانی مردمی درآوردند و فلسطین را به مساله جهان اسلام تبدیل کردند.

وی افزود: این موضوع طبعا در ابتدا چندان مورد توجه قرار نگرفت اما با اعلام رسمی راهپیمایی مسلمانان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به تدریج مساله فلسطین به عنوان یک موضوع ثابت و مهم که باید جهان اسلام به این موضوع بپردازد، درآمد.

پژوهشگر مرکز اسناد انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: در سال ۵۸ شاید بسیاری از جریان‌های سیاسی خارج و داخل کشور فکر نمی. کردند که اقدام حضرت امام (ره) برای نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس چنین پیامدها و بازتاب‌هایی داشته باشد که امروز ما بعد از چهار دهه شاهد هستیم که کلا قضیه فلسطین به شکل کاملا متفاوتی از گذشته در جهان اسلام و محافل بین المللی و در منطقه درآمده است. به گونه‌ای که امروز اسراییل برای آینده خود یک تصویر روشن و قطعی ندارد و حتی برخی از سران این رژیم مساله سقوط و اضمحلال دولت صهیونیستی را دور از ذهن نمی‌دانند و برخی به تصریح می‌گویند که اسراییل از بین می‌رود.

منصوری یادآور شد: نخستین فردی که نابودی رژیم جعلی صهیونیستی را پیش بینی کرد اولدمایر نخست وزیر این رژیم بود که گفت هر صبح مقابل تولد یک صهیونیست، ۴ فلسطینی به دنیا می‌آیند و بالاخره روزی این جمعیت متراکم ما را از این منطقه بیرون می‌کنند. امروز بعد از گذشت ۴۰ سال کم و بیش مشخص می‌شود که پیش بینی این امر تقریبا به واقعیت پیوسته است.  

این فعال سیاسی ادامه داد: به دلیل پیگیری موضوع فلسطین، آمریکا و متحدانش به هر شکلی علیه جمهوری اسلامی اقدام می‌کنند. شاید در چند قرن گذشته مشابه این اقدامات مشاهده نشده است. بنابراین مساله فلسطین، آزادی قدس و تداوم این حرکت همچنان به عنوان چالش بزرگ بین ایران و قدرت‌های بزرگ تحت نفوذ صهیونیست است.  

منصوری اظهار کرد: ادامه مبارزات مردمی علیه رژیم جعلی صهیونیست اگرچه ممکن است طولانی باشد اما بالاخره در بلندمدت این رژیم را از پای درمی‌آورد. سابقه این مساله هم بر می‌گردد به جریان جنگ‌های صلیبی که اروپا با این تقابل وضعیت عجیبی را بر مسلمانان منطقه تحمیل و خسارات زیادی به این منطقه وارد کرد اما بالاخره بعد از حدود ۲۰۰ سال با شکست کامل اروپا از این منطقه رفتنی شدند.

وی ادامه داد: سرنوشت رژیم صهیونیستی هم غیر از این نخواهد بود زیرا وجود و ماهیت رژیم صهیونیستی چیزی جز ادامه همین روند نیست. در شکل جدید آنها تصور  می‌کنند با استفاده از اختلافات میان مسلمانان و نفوذ در هیات حاکمه کشورها، دولت‌ها را می‌توانند از مسیر اصلی خود عوض کنند اما خداوند وعده پیروزی داده است دیر یا زود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha