۸۰ درصد داوطلبان شوراهای شهر استان تهران تایید صلاحیت شدند

تهران- ایرنا- رئیس ستاد انتخابات استان تهران با بیان اینکه هیات اجرایی ۹۰ درصد داوطلبان انتخابات دور ششم شوراهای اسلامی شهر این استان را تایید صلاحیت کرد، گفت: در مجموع آمار بررسی هیات عالی نظارت و هیات اجرایی این آمار به ۸۰ درصد کاهش یافت.

به گزارش ایرنا براساس اعلام روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، شکراله حسن بیگی در نوزدهمین جلسه ستاد که با حضور اعضاء برگزار شد اظهار داشت: در استان تهران پنج هزار و ۹۳۹ نفر داوطلب عضویت در شوراهای شهر بودند که از این تعداد تا زمان بررسی هیات اجرایی، یک درصد انصراف دادند و ۹۰ درصد از داوطلبان توسط هیات های اجرایی تایید و ۹ درصد رد صلاحیت شدند.

وی اضافه کرد: همچنین از پنج هزار و ۳۳۱ پرونده که در اختیار هیات های اجرایی شهرستان قرار گرفت، ۹ درصد معادل ۵۰۸ نفر رد شدند که میانگین ستاد کشوری نیز همین میزان است.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران ادامه داد: پس از این مراحل پرونده داوطلبان به هیات نظارت تحویل شده است و طی آن ۳۵ نفر انصراف دادند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار تهران اضافه کرد: چهار هزار و ۲۵۰ داوطلب معادل ۸۰ درصد تایید و ۲۰ درصد معادل یکهزار و ۴۱ نفر رد شدند و ممکن است با نظر هیات عالی نظارت این آمار تغییر کند.

حسن بیگی با تاکید براینکه دغدغه اصلی ما مشارکت در انتخابات است گفت: در همه مراحل انتخابات قانون ملاک عمل است اما تایید صلاحیت ها نقش مهمی در مشارکت افزایی به همراه دارد.

وی عنوان کرد: از اعضای شورای شهر فعلی ۲۳۲ نفر داوطلب دوره ششم هستند که از این تعداد ۶۹ نفر معادل ۲۹ درصد توسط هیات اجرایی رد صلاحیت شدند و ۱۱۹ نفر معادل ۵۱ درصد آن توسط هیات نظارت رد شدند که در مجموع آمار بررسی هیات نظارت و هیات اجرایی ۸۱ درصد اعضای فعلی شورای شهر استان تهران رد صلاحیت شدند.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران به ضرورت توجه فرمانداری ها به جایگاه ستاد انتخابات استان اشاره و تاکید کرد: جایگاه ستاد انتخابات استان در قانون تصریح شده است و نقش مهمی در هماهنگی و پشتیبانی ها در روند برگزاری انتخابات به عهده دارد.

حسن بیگی در خصوص برگزاری انتخابات الکترونیک افزود: در استان تهران انتخابات تمام الکترونیک برگزار نمی شود اما از ۲۵ فرآیند برگزاری انتخابات، ۲۳ فرآیند الکترونیکی خواهد بود و فقط اخذ رای و شمارش آراء به شکل غیر الکترونیک و دستی است.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر همزمان با سیزدهمین دوره رئیس جمهوری، دومین میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری و نخستین میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی یازدهم ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =