کم درآمدی ناشی از کرونا ۸ میلیون ژاپنی را چند شغله کرد

تهران- ایرنا- یک بررسی در ژاپن نشان می دهد به دلیل کاهش درامد ناشی از شیوع ویروس کرونا، تعداد افرادی که در این کشور دارای دو یا چند شغل هستند، به بیش از هشت میلیون و ۱۲۰ هزار نفر افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، تلویزیون ژاپن روز دوشنبه گزارش کرد که بر اساس نتیجه این تحقیقات تنها در سال گذشته میلادی که ویروس کرونا در این کشور شیوع یافته است بیش از یک میلیون تن به تعداد افراد دارای دو یا چند شغله اضافه شده است.

"لانسرس" شرکتی که کارگران آزاد را به کارفرمایان می رساند در ماه های ژانویه و فوریه وضعیت شغلی بیش از سه هزار نفر را در سراسر کشور بررسی کرده است. براساس این نظرسنجی، این شرکت برآورد می کند که در حال حاضر ۴.۳۹ میلیون نفر مشاغل جانبی داشته باشند که نسبت به سال گذشته ۴.۵ درصد افزایش داشته است.

این شرکت همچنین تخمین می زند ۳.۷۳ میلیون نفر دیگر حداقل در دو شرکت کار می کنند که نسبت به سال گذشته ۲۹.۵ درصد افزایش داشته است. در نتیجه، احتمالاً تعداد کل افرادی که دارای دو یا چند شغل هستند به ۸.۱۲ میلیون نفر افزایش می یابد.

این میزان افزایش بیانگر افزایش سالانه ۱.۰۴ میلیون نفر است که بالاترین سطح از سال ۲۰۱۵ به این سو محسوب می شود.

یک محقق ارشد انستیتوی تحقیقات ژاپن می گوید برخی افراد به دلیل کاهش درآمد مجبور شده اند دو یا چند شغل داشته باشند.

او می گوید تعدادی از این افراد بعد از اینکه کار از راه دور، آنها را از نظر جسمی و روحی از شرکت هایشان جدا کرد، بهبود مهارت هایشان را شروع کردند و مجبور شدند نگاهی تازه به حرفه خود داشته باشند، به همین دلیل سراغ شغل های جدید رفتند.

انتشار این آمار در شرایطی است که تحلیلگران در ژاپن پیش بینی می کنند رشد اقتصادی این کشور برای دوره سه ماهه ژانویه تا مارس منفی شود.

پیش از اعلام رسمی تولید ناخالص داخلی در روز ۱۸ ماه مه، ۱۲ موسسه تحقیقاتی پیش بینی های خود را منتشر کردند. همه آنها برای سه ماه منتهی به ماه مارس، چهارمین فصل سال مالی ژاپن رشد سالیانه منفی از منهای ۳.۵ تا منهای ۸.۸ درصد را تخمین می زنند.

تولید ناخالص داخلی ژاپن پس از ثبت افت بی سابقه منهای  ۲۹.۳ درصد برای دوره آوریل تا ژوئن سال گذشته، همچنان رو به بهبود بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha