۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۴۲
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 84317099
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۴ هزار جلد درسنامه بین دانش‌آموزان ابتدایی لرستان توزیع شد

خرم‌آباد - ایرنا - معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش لرستان گفت: ۲۴ هزار جلد درسنامه رایگان طی سال تحصیلی جاری بین دانش‌آموزان محروم از آموزش مجازی در استان توزیع شد.

به گزارش ایرنا "رقیه معتمدی" روز دوشنبه به رسانه ها اعلام کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، شبکه شاد اصلی ترین روش آموزش غیرحضوری دانش آموزان است اما بهره گیری از ظرفیت آموزش تلویزیونی، استفاده از بسته های یادگیری و توزیع درسنامه ها، روش های مکمل و جایگزین به ویژه برای دانش آموزان مناطق محروم روستا و حاشیه شهر به شمار می رود.

وی با اشاره به عدم دسترسی برخی از دانش آموزان به شبکه شاد اظهار داشت: به همین منظور ۲۴ هزار جلد درسنامه و بسته های یادگیری دروس فارسی، ریاضی و علوم همراه با تلفیقی از دروس قرآن، مطالعات و هدیه های آسمانی در استان توزیع شد.

وی افزود: کارشناسان آموزش شهرستان ها و مناطق، مدیران، راهبران آموزشی و معلمان موظف هستند با برنامه ریزی مناسب و نظارت مداوم، زمینه استفاده دانش آموزان از این بسته های یادگیری را فراهم و جهت رفع اشکالات احتمالی آنها با هر روش ممکن اقدام نمایند.

معتمدی با اشاره به خطر افت تحصیلی و عقب افتادگی درسی در دوره ابتدایی گفت: دانش آموزان این دوره، به واسطه قرار گرفتن در موقعیت یادگیری داده های اولیه علمی و مهارت های پایه زبانی، در شرایط حساس و بحرانی قرار دارند که در این راستا تلاش می شود کمترین آسیب تحصیلی آنها را تهدید کند.

وی همچنین از برگزاری دوره‌های تابستانی شبکه شاد خبر داد و افزود: فعالیت های تابستانه، یکی از اولویت‌های اصلی برای جبران آموزش از دست رفته  وعقب ماندگی درسی در ایام کرونا است که این دوره‌ها با هدف تکمیل آموزش دانش‌آموزان ابتدایی برگزار خواهد شد.

۱۹۰ هزار و ۳۴۶ دانش آموز در ۲ هزار و ۹۳۳ مدرسه ابتدایی لرستان تحصیل می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha