۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۸:۳۰
کد خبرنگار: 2668
کد خبر: 84317097
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۱ هزار و ۷۰۰ مترمربع از اراضی ملی ایلام رفع تصرف شد

ایلام- ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: ۱۱ هزار و ۷۰۰ متر مربع از اراضی ملی این استان به ارزش ۱۹۳ میلیارد ریال از ابتدای سال جاری تاکنون با همکاری مراجع قضایی و نیروی انتظامی رفع تصرف شده است.

عبدالله بهادری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اظهار داشت: از این‌ میزان رفع تصرف اراضی ملی هشت هزار و ۴۰۰ مترمربع در فروردین ماه به ارزش ۱۶۵ میلیارد ریال و سه هزار و ۳۰۰ مترمربع در اردیبهشت ماه به ارزش ۲۸ میلیارد ریال از دست متصرفان خارج شده است.

وی با بیان اینکه استان مرزی ایلام جزو استان های برتر در برخورد با زمین خواری در کشور است، افزود: طی سال گذشته در ۳۳۴ مورد رفع تصرف، میزان ۳۹ هکتار از زمینهای ملی و دولتی سطح استان به ارزش ۳۵۰ میلیارد تومان از دست اشخاص سود جو خارج شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام یادآور شد: چنانچه مردم قصد خرید املاک در محدوده و حریم شهرهای سطح استان را دارند، ابتدا استعلامات لازم در این خصوص را از طریق اداره کل راه و شهرسازی بعمل و از خرید هرگونه اراضی فاقد سند مالکیت رسمی از افراد سودجو پرهیز کنند.

بهادری تاکید کرد: مردم در معاملات خود شرایط احتیاط را رعایت کرده و پس از استعلامات لازم از اداره کل راه و شهرسازی و سایر ادارات مربوطه نسبت به خرید ملک اقدام کنند و در مواجهه با زمین‌خواری با شماره تلفن شبانه روزی ۱۶۵۶ یگان حفاظت اطلاع دهند.

وی اضافه کرد: یگان حفاظت اداره راه و شهرسازی استان ایلام با قاطعیت تمام مقابل افراد سود جو و فرصت طلب ایستاده و دست متجاوزان به اموال عمومی و بیت المال را کوتاه می کند.

استان ایلام با ۵۸۰ هزار نفر جمعیت و ۲ میلیون هکتار مساحت و با داشتن ۴۲۳ کیلومتر مرز با کشور عراق در غرب کشور قرار دارد.

۸۷ درصد مساحت استان ایلام را جنگل ها، مراتع و عرصه های ملی تشکیل می دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =