معاون استاندار فارس: قانون‌مداری و بی‌طرفی در انتخابات مبنای عمل است

شیراز- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس و رئیس ستاد انتخابات این استان گفت: در تمام مراحل انتخابات ۲۸ خرداد امسال، قانون‌مداری و بی طرفی را مدنظر و مبنای عمل قرار خواهیم داد.

سید احمد احمدی‌زاده، سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: به مدیران دستگاه‌های اجرایی نیز تاکید کرده‌ایم که به هیچ وجه حق استفاده از امکانات دولتی برای تبلیغات له یا علیه هیچ کاندیدا و داوطلبی نخواهند داشت.
او ادامه داد: تمام امکانات دستگاه‌های دولتی و سایر مجموعه‌ها بر اساس قانون در اختیار برگزاری انتخاباتی امن و سالم در کشور خواهد بود.
وی، ضمن تاکید بر لزوم تلاش در جهت افزایش مشارکت مردم در انتخابات آتی تصریح کرد: همه مدیران، مسئولان، خدمتگزاران نظام و تمام کسانی که تریبون در اختیار دارند باید در جهت ایجاد امید و انگیزه در مردم و همچنین فراهم کردن زمینه مشارکت حداکثری شهروندان در انتخابات بکوشند.
رئیس ستاد انتخابات فارس اظهار داشت: هم‌اینک فرمانداران تمام شهرستان‌های استان و بخشداران ۹۴ بخشداری استان به طور شبانه روزی در حال فعالیت هستند تا بتوانند به برگزاری انتخاباتی امن و سالم کمک کنند.
احمدی‌زاده، امنیت و سلامت انتخابات را دو وظیفه تخصصی مجموعه وزارت کشور دانست و گفت: رقابت و مشارکت هم دو وظیفه مهم ملی است که تمام جریان‌ها، جناح‌ها، فعالان سیاسی و اقشار مختلف مردم وظیفه دارند در این زمینه همکاری و کمک کنند.
انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در سراسر کشور برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha