طرح پیشگیری از اعتیاد در محلات پرخطر قزوین در حال اجرا است

قزوین- ایرنا- مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: طرح پیشگیری از اعتیاد در محلات پرخطر قزوین به منظور کاهش آسیب های اجتماعی در حال اجرا است.

به گزارش ایرنا، مریم بیدخام روز دوشنبه در کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، افزود: پیشگیری از اعتیاد از وظایف خطیری است که سازمان‌های مردم نهاد بر عهده دارند.
وی ، به فعالیت انجمن معتادان گمنام اشاره کرد و اظهار داشت :استفاده از ظرفیت گروه‌های مردمی ترک اعتیاد مثل NA می‌تواند ما را در هدایت گرفتاران مواد افیونی کمک کند و خوشبختانه فعالیت این مجموعه در قزوین قابل توجه بوده و باید برای تامین مکان به این انجمن کمک‌ کنیم .
بیدخام با بیان اینکه در انجمن های مردمی و کمپ ها ترک اعتیاد تلاش زیادی برای بهبود افراد انجام‌ می گیرد، افزود:  بهبودیافتگان باید از حمایت همه‌جانبه جامعه برخوردار شوند و باید مراقبت کنیم و بدانیم اگر این افراد دوباره آلوده شوند آسیب زیادی متوجه جامعه خواهد شد.
وی اضافه کرد: بحث اعتیاد مربوط به دستگاه خاصی نیست و باید همه دستگاهها و سازمانهای مردم نهاد باید در پیشگیری از آن تلاش کنند.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری قزوین با بیان اینکه باید بهبود یافتگان از دام اعتیاد توانمند شوند،تصریح کرد: متاسفانه کارفرمایان از نداشتن تعهد برخی از این افراد ناراضی هستند، در صورت ایجاد یک مکان مشخص می توان زمینه اشتغال مجموعه ای از بهبود یافتگان را فراهم کرد.
بیدخام با اشاره به اجرای طرح امام محلات در ۱۸ محله در سطح قزوین افزود: این طرح  در کاهش اعتیاد بسیار موثر بوده و امسال ۱۸۰ میلیون تومان اعتبار نیز برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده است.
وی یاد آور شد : توانمندسازی اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی بهبودیافتگان باید در اولویت قرار گیرد و اشتغال بهترین راهکار پیشگیری از بازگشت معتادان بهبود یافته به دام اعتیاد است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =