۱۸ روستای دیگر خراسان جنوبی در نوبت افتتاح طرح آبرسانی هستند

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان جنوبی گفت: با توجه به تلاش‌های صورت گرفته ۱۸ پروژه آبرسانی روستایی تا پایان خرداد امسال در این استان به بهره‌برداری می‌رسد.

حسین امامی روز دوشنبه در آیین افتتاح طرح آبرسانی به ۱۲ روستای خراسان جنوبی که با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو برگزار شد، افزود: امروز شاهد بهره‌برداری از پروژه آبرسانی به ۱۲ روستای استان با اعتبار ۱۸ میلیارد تومان هستیم که ۲ هزار و ۶۹۱ خانوار معادل ۹ هزار و ۶۳۲ نفر از آب سالم و بهداشتی برخوردار می‌شوند.

وی اظهار داشت: امسال با توجه به تداوم خشکسالی‌ و کاهش شدید بارندگی‌ها روزهای سختی را در پیش داریم که امیدواریم با هماهنگی در قرارگاه آب استان بتوانیم از همه ظرفیت‌ها برای تامین آب مورد نیاز مردم استفاده کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان جنوبی گفت: با مجموع اعتبارات ماده ۵۶ قانون الحاق (ظرفیت قانونی در بودجه سالانه) امسال ۱۰۰ روستای خراسان جنوبی از آب سالم و بهداشتی بهره‌مند خواهند شد.

پروژه آبرسانی به ۱۲ روستای استان خراسان جنوبی امروز در پنجمین هفته پویش #هر هفته الف_ب_ایران در سال ۱۴۰۰ و با ارتباط تصویری وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

این پروژه همزمان با افتتاح پروژه‌های صنعت آب در چند استان کشور به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسوولان استانی در بیرجند افتتاح شد.

امروز پروژه آبرسانی به روستاهای علی‌آباد داورآباد، مهدی‌آباد، اشک، خورشیدان، محمدیه، بهمن‌آباد، فندخت، آفریز، تیغدر، شهرک قومنجان، کرچ و بویک در خراسان جنوبی به بهره‌برداری رسید.

همچنین ظرفیت تامین آب این پروژه آبرسانی ۱۸ لیتر بر ثانیه است که برای اجرای آن مخازن ذخیره یک هزار و ۴۷۰ مترمکعب، خطوط انتقال به طول ۴۴ کیلومتر و توسعه شبکه توزیع به طول ۴۸ کیلومتر اجرا شده است.

هفت پروژه بزرگ صنعت آب با سرمایه‌گذاری یک هزار و ۵۷۰ میلیارد ریال در استان‌های زنجان، اصفهان، بوشهر، کرمان و خراسان جنوبی با حضور وزیر نیرو در قالب هفته پنجم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری رسید.

سومین مرحله از پویش #هر هفته الف_ب_ایران از ابتدای امسال کلید خورد و هفته به هفته طرح‌های مختلف حوزه آب و برق در استان‌های مختلف افتتاح می‌شود.

پویش #هر هفته الف_ب_ایران از نیمه دوم سال ۱۳۹۸ شروع شد تا در قالب آن طرح‌های مهم صنعت آب و برق در سراسر کشور به بهره‌برداری برسد و امسال نیز تداوم یافت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =