رواسی: سهمیه وزنه‌برداران پارالمپیکی در تایلند نهایی می‌شود

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی پاراوزنه‌برداری گفت: مسابقات تایلند گزینشی پارالمپیک به شمار می‌رود و برای حفظ سهمیه مهم و حیاتی به شمار خواهد رفت.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، تیم پاراوزنه‌برداری ایران برای حضور در آخرین گزینشی‌ پارالمپیک توکیو راهی تایلند شد. امیر جعفری، نادر مرادی، روح الله رستمی، حامد صلحی‌پور، سامان رضی و منصور پورمیرزایی اعضای تیم ایران هستند. هدایت این تیم بر عهده علی‌اصغر رواسی است.

سرمربی تیم پاراوزنه‌برداری پیش از اعزام تیم به تایلند در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با فرمول جدید کسب سهمیه پارالمپیک به مانند وزنه برداری است و ملی‌پوشان باید در ۶ گزینشی حضور  پیدا کنند. پیش از این وزنه‌برداران پارالمپیکی توانسته بودند چند مرحله اصلی را رد کنند و مسابقات تایلند آخرین گزینشی آنان به شمار خواهد رفت. حضور در این تورنمنت مهر تاییدی بر کسب سهمیه توکیو می‌باشد.

رواسی این را هم گفت: البته مسابقات تایلند برای ملی‌پوشان ایران یک دیدار و محک جدی جهانی به شمار خواهد رفت زیرا در یک سال گذشته به خاطر شیوع ویروس کرونا روند تمرینات و آماده سازی تیم با مشکلاتی روبرو شده است. ما به دنبال آن هستیم که با سنجش عملکرد این ورزشکاران در تایلند برنامه مدونی تا پارالمپیک طراحی کنیم. 

سرمربی تیم پاراوزنه‌برداری مردان ایران هدف را تشریح و عنوان کرد: به دنبال آن هستیم تا با آماده سازی منظم و هدفمند یکبار دیگر نتایج بازی های ۲۰۱۲ لندن را تکرار کنیم. مسابقاتی که ایران در آن به عنوان قهرمانی رسید. اکنون ۶ ورزشکار پاراوزنه‌برداری در لیست اعزام هستند و کمیته ملی پارالمپیک به همراه فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین نگاه ویژه‌ای به این رشته دارند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =