بیش‌از ۱۳۳ هزار راس دام در سیستان و بلوچستان بیمه شدند

زاهدان- ایرنا- معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون بیش‌از ۱۳۳هزار راس دام در این استان توسط هشت هزار و ۵۲۶ دامدار تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند.

به گزارش ایرنا عبدالحمید فیروزی روز دوشنبه در نشست ستاد صندوق کشاورزی سیستان و بلوچستان از بیمه اجباری بیش از یک میلیون و ١٣٨ هزار واحد دامی استان در برنامه تکلیفی ستاد صندوق بیمه کشاورزی خبر داد و افزود: بر اساس بند ث ماده ٣٣ برنامه پنج‌ساله ششم و ابلاغ آن از سوی صندوق بیمه کشور، امسال یک میلیون و ١٣٨ هزارو ٧٧۵ واحد دامی در برنامه تکلیفی بیمه استان قرارگرفت.

وی با اشاره به دستورالعمل ابلاغی وزارت جهادکشاورزی مبنی بر ارائه هر گونه تسهیلات، خدمات و نهاده به دامداران منوط به ارائه بیمه نامه است ادامه داد: حق بیمه دام سبک و سنگین شامل گاو گوساله، گوسفند و بز و شتر می‌شود و حق بیمه برای هر راس گاو و گوساله بین ۲۸۵هزار ریال تا ۷۵۶هزار ریال ،هر راس گوسفند و بز بین ۱۹هزار ریال تا ۳۴هزار ریال و بیمه هر نفر شتر بین ۷۳هزار ریال تا ۱۴۶هزار ریال پیش بینی شده که دامداران در هنگام بیمه کردن دام پرداخت خواهند کرد.

معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: پرداخت غرامت به بیمه گذاران خسارت دیده در زیربخش دام نسبت به سال زراعی گذشته افزایش چشمگیری داشته است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: توسعه کمی وکیفی بخش کشاورزی بدون بیمه چابک و توانمند امکان پذیر نخواهد بود
محمدعلی نیکبخت افزود: فرصت‌های بسیار ممتازی برای سرمایه گذاری در بخش های دام و طیور ،شیلات و آبزیان، تولید محصولات زراعی و باغی وجود دارد که با توسعه فرهنگ صنعت بیمه این سرمایه گذاری ها پایدار، سودمند واقتصادی خواهند شد.
وی تصریح کرد: سازمان جهادکشاورزی استان و مجموعه ادارات وابسته سازمان با تمام توان کارشناسی برای تحقق اهداف بیمه در کنار صندوق بیمه کشاورزی خواهند بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =